tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe przepisy o utracie prawka i pierwszeństwie pieszych nie obowiązują. Uwaga na fake newsy!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe przepisy o utracie prawka i pierwszeństwie pieszych nie obowiązują. Uwaga na fake newsy!

Autor: Raff 2020.07.05, 10:52 Drukuj

Znowelizowane przepisy, wprowadzające między inymi zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym, czy większe uprawnienia pieszych, nie weszły w życie, ponieważ nie zostały przegłosowane. Mimo tego część krajowych mediów wciąż sieje dezinformację.

Każdy, choć trochę zorientowany w meandrach polskiej legislacji, już w maju mógł zdać sobie sprawę, że zapowiadana przez premiera nowelizacja Prawa o ruchu drogowym nie ma szans wejść w życie w deklarowanym przez niego terminie 1 lipca. Aby tak się stało, zmiany musiałby przegłosować sejm, senat, następnie podpisać prezydent. Teoretycznie byłoby to możliwe, ale przy wyjątkowym zaangażowaniu całego parlamentu, a tego zdecydowanie zabrakło.

NAS Analytics TAG

Wśród zmian, największe emocje budziły te dotyczące utraty prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym oraz zwiększenia uprawnień pieszych, którzy mieliby zyskać pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy.

Nasze przewidywania okazały się słuszne - nowe regulacje nie weszły w życie 1 lipca, nie trafiły nawet pod głosowanie. Rządzący nie chcieli zapewne ruszać tematu przez wyborami prezydenckimi. Niestety - część mediów jakby zupełnie zapomniała o weryfikowaniu informacji i wciąż twierdzi, że 1 lipca przepisy się zmieniły. Dotyczy to zarówno blogów, jak i dużych, wydawałoby się wiarygodnych portali.

Fałszywe informacje pojawiły się między innymi na portalach wyborcza.pl, polskieradio24.pl, ale także na wielu lokalnych stronach, na przykład na portalu gk24.pl (Głos Koszaliński), gdzie informacje o nowych przepisach, obowiązujących rzekomo o początku miesiąca, pojawiły się… dziś.

Wiceminister Rafał Weber określił najbliższy możliwy termin wejścia przepisów w życie na wrzesień tego roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę