tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ustąp pierwszeństwa i uratuj życie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ustąp pierwszeństwa i uratuj życie

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.07, 10:14 Drukuj

"Życie ma pierwszeństwo" - pod takim hasłem Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego ruszyła z akcją, która ma na celu edukować kierowców, jak tworzy się korytarz życia.

Pomysł korytarza życia zakłada, że w przypadku pojawienia się pojazdu uprzywilejowanego, mającego włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, na drodze mającej trzy pasy ruchu lub więcej pojazdy znajdujące się na skrajnym lewym pasie zjeżdżają maksymalnie do lewej krawędzi jezdni, a pojazdy z pozostałych pasów - maksymalnie do prawej krawędzi jezdni. W przypadku drogi z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku kierujący z lewego pasa powinni zjechać maksymalnie na lewej krawędzi jezdni, a znajdujący się na prawym pasie - maksymalnie do prawej krawędzi jezdni.

NAS Analytics TAG

Już wkrótce tworzenie korytarza życia nareszcie zostanie usankcjonowane prawnie, podobnie jak jazda na suwak. Odpowiednia nowelizacja została przegłosowana przez sejm i podpisana przez prezydenta w dniu 5 listopada. Przepisy zaczną obowiązywać po 21 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw. Kampania "Życie ma pierwszeństwo" ma za zadanie uświadomić kierowcom, że każdy z nas może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Więcej informacji znajdziecie na www.krbrd.gov.pl.

Czy w korytarzu życia można poruszać się motocyklem?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę