tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszeństwo dla pieszych i surowsze kary dla kierowców - ruszyły prace nad zmianami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszeństwo dla pieszych i surowsze kary dla kierowców - ruszyły prace nad zmianami

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.31, 07:50 1 Drukuj

Już w 2021 roku piesi zyskają nowe przywileje. Najbardziej kontrowersyjnym będzie obowiązek ustąpienia pierwszeństwa tym, którzy znajdą się w strefie przejścia, ale jeszcze nie wkroczą na "zebrę". Oprócz tego rząd chce surowiej karać kierowców.

Rząd oficjalnie rozpoczął prace nad kilkoma istotnymi zmianami. Pierwsza i najbardziej elektryzująca to konieczność ustąpienia pierwszeństwa pieszemu jeszcze zanim wejdzie na pasy. Portal brd24.pl dotarł do informacji wskazujących, że nowe przepisy zostaną przyjęte przez rząd w pierwszym kwartale tego roku. Choć nie jest to wymagane, to przewidziano konsultacje publiczne w tym temacie. Dzięki 9-miesięcznemu okresowi vacatio legis przepisy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 roku.

NAS Analytics TAG

Przeczytaj również: Bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych to niestety konieczność

To jednak nie koniec zmian. Obecnie można stracić prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej w terenie zabudowanym. Rząd chce rozszerzyć ten przepis również o znaczne przekroczenia prędkości poza terenem zabudowanym. Trzecim punktem jest ujednolicenie limitu prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h bez względu na porę dnia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę