tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarz życia. Od kiedy będą obowiązkowe? NAS Analytics TAG
2019 11 03 KTM EXC Zestaw Bonusowy 2020 billboard
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarz życia. Od kiedy będą obowiązkowe?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.16, 11:39 Drukuj

Sejm pracuje właśnie nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza zapisy dotyczące jazdy na suwak i korytarza życia. Już wiadomo, że zmian nie da się wprowadzić w zaplanowanym terminie.

Nowy harmonogram prac sejmu sprawił, że przepisy dotyczące jazdy na suwak i korytarza życia zaczną obowiązywać z opóźnieniem. Ustawa miała wejść w życie 1 listopada, ale tak się nie stanie.

NAS Analytics TAG

Sejmowa komisja infrastruktury zaproponowała, aby przepisy weszły w życie po 21 dniach od dnia ogłoszenia. Pierwsze czytanie odbyło się 15 października. Dziś, 16 października odbędą się kolejne dwa czytania. Jeśli nawet nowelizacja zostanie przyjęta dziś, zacznie obowiązywać najwcześniej za 21 dni.

Obowiązek jazdy na suwak sprawi, że w przypadku, gdy nie ma możliwości ciągłej kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku, to kierujący poruszający się po sąsiednim pasem będą musieli ułatwić zmianę pasa. Manewr powinien następować w sposób pojedynczy i naprzemienny - to sprawi, że ruch będzie płynny.

Korytarz życia zakłada ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, zwłaszcza karetkom pogotowia. Tutaj przepis zakłada, że poruszający się skrajnym lewym pasem będą zmuszeni zjechać jak najbliżej jego krawędzi, a poruszający się sąsiednimi pasami będą musieli zjechać do prawej krawędzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę