tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarz ycia. Od kiedy bd obowizkowe?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarz ycia. Od kiedy bd obowizkowe?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.16, 11:39 Drukuj

Sejm pracuje właśnie nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza zapisy dotyczące jazdy na suwak i korytarza życia. Już wiadomo, że zmian nie da się wprowadzić w zaplanowanym terminie.

Nowy harmonogram prac sejmu sprawił, że przepisy dotyczące jazdy na suwak i korytarza życia zaczną obowiązywać z opóźnieniem. Ustawa miała wejść w życie 1 listopada, ale tak się nie stanie.

NAS Analytics TAG

Sejmowa komisja infrastruktury zaproponowała, aby przepisy weszły w życie po 21 dniach od dnia ogłoszenia. Pierwsze czytanie odbyło się 15 października. Dziś, 16 października odbędą się kolejne dwa czytania. Jeśli nawet nowelizacja zostanie przyjęta dziś, zacznie obowiązywać najwcześniej za 21 dni.

Obowiązek jazdy na suwak sprawi, że w przypadku, gdy nie ma możliwości ciągłej kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku, to kierujący poruszający się po sąsiednim pasem będą musieli ułatwić zmianę pasa. Manewr powinien następować w sposób pojedynczy i naprzemienny - to sprawi, że ruch będzie płynny.

Korytarz życia zakłada ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, zwłaszcza karetkom pogotowia. Tutaj przepis zakłada, że poruszający się skrajnym lewym pasem będą zmuszeni zjechać jak najbliżej jego krawędzi, a poruszający się sąsiednimi pasami będą musieli zjechać do prawej krawędzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr