tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarze życia coraz bliżej. Rząd mówi: tak NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarze życia coraz bliżej. Rząd mówi: tak

Autor: Raff 2019.09.11, 11:08 Drukuj

Coraz bliżej do obowiązkowych: korytarza życia i jazdy na suwak. Rząd przyjął projekt Ministerstwa Infrastruktury, co oznacza, że prace na zmianą przepisów ruszą pełną parą.

Jak możemy przekonać się oglądając filmy na YouTube, kultura jazdy niektórych kierowców pozostawia wiele do życzenia. Szeryfowanie, czy nieumożliwienie przejazdu służbom ratowniczym to niestety częste obrazki z polskich dróg.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Infrastruktury opracowało szczegółowy projekt zmian w przepisach, obejmujący dwa najważniejsze punkty - jazdę na suwak i korytarz życia. To pierwsze rozwiązanie, powszechnie stosowane w wielu krajach Europy, polega na naprzemiennym wjeżdżaniu z dwóch (lub więcej) pasów ruchu na jeden, w miejscach zwężenia. Dziś często wygląda to tak, że przed zwężeniem tworzy się kilometrowy korek, bo pojazdy próbujące jechać do końca zwężającym się pasem, są blokowane przez tak zwanych szeryfów.

Nowe przepisy mają uregulować status prawny jazdy na suwak - rozwiązanie takie będzie obowiązkowe, a blokowanie pasa ruchu zagrożone wysoką karą.

Kolejną zmianą, przewidzianą w projekcie Ministerstwa Infrastruktury, będzie obowiązek tworzenia tak zwanego korytarza życia, czyli przestrzeni między lewym i sąsiadującym pasem ruchu, z której korzystać mogą służby ratunkowe. Korytarz taki kierowcy mieliby obowiązek tworzyć wszędzie tam, gdzie ruch zostaje zatrzymany z powodu wypadku. Jazda takim korytarzem przez nieuprawnione pojazdy będzie zagrożona mandatem.

Przepisy dotyczące tworzenia korytarzy życia zaczną obowiązywać 1 listopada 2019 r., Na te dotyczące jazdy na suwak poczekamy dłużej. Do kiedy? Jeszcze nie wiadomo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę