tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak - wkrótce obowiązkowa Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak - wkrótce obowiązkowa

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.04, 12:15 Drukuj

Nadciąga koszmar dla samozwańczych drogowych szeryfów i "łowców cwaniaków". Jazda na suwak na zwężeniach pasów, która do tej pory była tylko zaleceniem i dobrym obyczajem, stanie się obowiązkiem.

Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem nowych przepisów, według których jazda na suwak, czyli naprzemienne włączanie się do ruchu na zwężeniu drogi, będzie obowiązkowe. Ten sposób jazdy zwiększa płynność ruchu i minimalizuje korki w miejscach, gdzie z dwóch pasów robi się jeden.

__________________________________________

Znaki informujące o zaleceniu jazdy na suwak pojawiły się już w wielu miastach Polski, wciąż mają jednak wyłącznie funkcję informacyjną. Policja nie może karać za ich nieprzestrzeganie. Nie brakuje jednocześnie kierowców, którzy świadomie blokują tych dojeżdżających do końca kończącego się pasa, uważając to za przejaw cwaniactwa na drodze.

Tymczasem pełne wykorzystanie całej długości obu pasów i sprawna jazda na suwak jest najlepszym sposobem na rozładowanie korków w miejscach problematycznych zwężeń. Przepisy nakazujące kierowcom ten sposób jazdy obowiązują już m.in. w Niemczech, Belgii, Austrii i Luksemburgu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę