tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak - wkrtce obowizkowa
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak - wkrtce obowizkowa

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.04, 12:15 Drukuj

Nadciąga koszmar dla samozwańczych drogowych szeryfów i "łowców cwaniaków". Jazda na suwak na zwężeniach pasów, która do tej pory była tylko zaleceniem i dobrym obyczajem, stanie się obowiązkiem.

Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem nowych przepisów, według których jazda na suwak, czyli naprzemienne włączanie się do ruchu na zwężeniu drogi, będzie obowiązkowe. Ten sposób jazdy zwiększa płynność ruchu i minimalizuje korki w miejscach, gdzie z dwóch pasów robi się jeden.

NAS Analytics TAG

Znaki informujące o zaleceniu jazdy na suwak pojawiły się już w wielu miastach Polski, wciąż mają jednak wyłącznie funkcję informacyjną. Policja nie może karać za ich nieprzestrzeganie. Nie brakuje jednocześnie kierowców, którzy świadomie blokują tych dojeżdżających do końca kończącego się pasa, uważając to za przejaw cwaniactwa na drodze.

Tymczasem pełne wykorzystanie całej długości obu pasów i sprawna jazda na suwak jest najlepszym sposobem na rozładowanie korków w miejscach problematycznych zwężeń. Przepisy nakazujące kierowcom ten sposób jazdy obowiązują już m.in. w Niemczech, Belgii, Austrii i Luksemburgu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr