tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak. Jak robić to dobrze? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak. Jak robić to dobrze?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.09, 21:42 Drukuj

Z dniem 6 grudnia zaczęły obowiązywać przepisy wprowadzające obowiązek tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak. Jak powinno się je stosować? Postaramy się to wyjaśnić.

O ile tworzenie korytarza życia - czyli ułatwienie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu - jest jasne i większość kierowców w Polsce nie ma z tym problemu, o tyle jazda na suwak wypada nieco gorzej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że za brak stosowania się do nowych przepisów grozi mandat w wysokości od 50 do 500 złotych.

NAS Analytics TAG

Zacznijmy od tego, kiedy jazda na suwak nie obowiązuje. Przepisu nie stosujemy w przypadku dojeżdżania do końca pasa służącego włączeniu się do ruchu oraz pasa rozbiegowego na autostradzie lub drodze ekspresowej, na której nie ma zatoru. Suwak nie będzie również stosowany w sytuacji, gdy spowolniony jest tylko jeden pas ruchu - zanikający lub na którym występuje przeszkoda.

Wniosek z tego jest taki, że jazdę na suwak stosujemy tylko wtedy, kiedy korek występuje zarówno na drożnym jak i zanikającym pasie ruchu. W takiej sytuacji kierowca z drożnego pasa jest zobowiązany wpuścić kierowcę znajdującego się na końcu niedrożnego pasa. Początkowo uczestnicy ruchu mogą mieć problem ze stosowaniem nowych przepisów, więc policja obiecuje, że w początkowej fazie ich stosowania będzie ograniczać się do pouczeń.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę