tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak. Jak robi to dobrze?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak. Jak robi to dobrze?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.09, 21:42 Drukuj

Z dniem 6 grudnia zaczęły obowiązywać przepisy wprowadzające obowiązek tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak. Jak powinno się je stosować? Postaramy się to wyjaśnić.

O ile tworzenie korytarza życia - czyli ułatwienie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu - jest jasne i większość kierowców w Polsce nie ma z tym problemu, o tyle jazda na suwak wypada nieco gorzej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że za brak stosowania się do nowych przepisów grozi mandat w wysokości od 50 do 500 złotych.

NAS Analytics TAG

Zacznijmy od tego, kiedy jazda na suwak nie obowiązuje. Przepisu nie stosujemy w przypadku dojeżdżania do końca pasa służącego włączeniu się do ruchu oraz pasa rozbiegowego na autostradzie lub drodze ekspresowej, na której nie ma zatoru. Suwak nie będzie również stosowany w sytuacji, gdy spowolniony jest tylko jeden pas ruchu - zanikający lub na którym występuje przeszkoda.

Wniosek z tego jest taki, że jazdę na suwak stosujemy tylko wtedy, kiedy korek występuje zarówno na drożnym jak i zanikającym pasie ruchu. W takiej sytuacji kierowca z drożnego pasa jest zobowiązany wpuścić kierowcę znajdującego się na końcu niedrożnego pasa. Początkowo uczestnicy ruchu mogą mieć problem ze stosowaniem nowych przepisów, więc policja obiecuje, że w początkowej fazie ich stosowania będzie ograniczać się do pouczeń.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr