tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bydgoszcz: prawie 400 interwencji. Niezwyky motocykl, ktry ratuje ycie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bydgoszcz: prawie 400 interwencji. Niezwyky motocykl, ktry ratuje ycie

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.20, 09:51 Drukuj

Bydgoski motocykl ratunkowy po raz kolejny udowodnił, że jest skuteczny w pomocy przy ratowaniu zdrowia i życia. Ratownicy odnotowali rekordową liczbę interwencji.

Motoambulans działający od czterech lat przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zapadł już w zimowy sen, więc jest to dobry czas na podsumowanie działań. Jak informuje Gazeta Pomorska, bydgoski motoambulans działał od początku maja do końca października i w tym czasie wyjechał do 397 zdarzeń o różnym kalibrze. Zazwyczaj były to wypadki komunikacyjne, omdlenia i zatrzymania krążenia.

NAS Analytics TAG

Motoambulans zapewnia szybki dojazd na miejsce zdarzenia, co pozwala przygotować grunt przed przyjazdem innych służb oraz karetki. Ratownicy mogą nie tylko ocenić stan poszkodowanych, ale przede wszystkim rozpocząć reanimację, jeśli ta jest konieczna. Na pokładzie motocykla są leki, płyny infuzyjne, przyrządy do udrażniania dróg oddechowych, defibrylator, tlen i zestaw opatrunkowy.

W ślad za Bydgoszczą poszły również inne miasta z województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku swój debiut zaliczył motoambulans z Włocławka. Od przyszłego roku taki motocykl będzie również w Toruniu - tutaj został on zakupiony ze środków z budżetu obywatelskiego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr