tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jawa Classic i Jawa Forty-Two trafi do Europy! Gdzie kupi, ile kosztuj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jawa Classic i Jawa Forty-Two trafi do Europy! Gdzie kupi, ile kosztuj

Autor: Raff 2020.03.10, 17:35 4 Drukuj

Piękne, klasyczne Jawy z Indii trafią do Europy - twierdzą dziennikarze czeskiego portalu Automix. Model Perak, Forty-Two i klasyczna Jawa miałyby być sprzedawane tylko w Czechach i na Słowacji.

Indyjskie Jawy, produkowane przez koncern Mahindra, zachwyciły nie tylko Hindusów. Stylistyka retro, kojarząca się z najlepszymi latami czeskiej marki wywołała ogromne zainteresowanie także w Europie. Chętnych do zakupu było tak wiele, że specjalna strona, stworzona do składania zamówień, nie wytrzymała naporu wejść i padła.

NAS Analytics TAG

Europejscy fani Jawy mieli jednak problem - Jawa Classic, Perak i Forty-Two nie mogły być sprzedawane na Starym Kontynencie ze względu na brak odpowiedniej homologacji. Jak informuje czeski portal Automix.cz, ta sytuacja uległa jednak zmianie i Mahindra przygotowuje się do eksportu trzech modeli Jawy do Europy.

Jak wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzami Jiri Kraft, dyrektor czeskiej Jawy, na początek trafi do nas próbna partia modeli Classic i Forty-Two, które sprzedawane będą wyłącznie w Czechach i na Słowacji. Europejska wersja napędzana będzie jednocylindrowym, chłodzonym cieczą silnikiem o pojemności 293 cm3 i mocy 23 KM.

Mniejsza, niż w indyjskiej wersji, moc wynika z rygorystycznych europejskich norm emisji spalin. Cena Jawy Classic i Jawy Perak jest na razie nieznana, ale szacujemy, że będzie kosztować co najmniej 15 tys. zł. Motocykle znajdą się w czeskiej i słowacjej sieci sprzedaży w drugiej połowie roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr