tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle to bd - szokujce wyznanie prezesa Mahindry
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle to bd - szokujce wyznanie prezesa Mahindry

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.13, 08:00 Drukuj

Mahindra boleśnie przekonuje się, że produkcja i sprzedaż motocykli to ciężki chleb. Nie ma się co dziwić - trendy panujące w branży są równie trudne do przewidzenia jak prognoza pogody na miesiąc do przodu.

"Doskonale określiliśmy swoje marzenia i mieliśmy właściwe narzędzia do ich spełnienia, ale polegliśmy na strategii wygranej. Nigdy nie powinniśmy wejść do segmentu tanich motocykli." - takie słowa wygłosił Anand Mahindra podczas eventu organizowanego przez Virgin Atlantic.

NAS Analytics TAG

W ostatnich latach Mahindra zrobiła spore zakupy i dołączyła do swojego portfela kilka kultowych marek, w których upatruje ratunku. Mowa tu o takich legendach jak Jawa, Peugeot i BSA. W przypadku BSA do zakupu doszło w 2017 roku, a do dziś nie pojawiły się żadne nowe motocykle. W roku fiskalnym 2019 Mahindra sprzedała w Indiach zaledwie 4004 motocykli. Skalę porażki niech zobrazuje fakt, że dało to spadek o 73 procent, a rocznie w Indiach sprzedaje się ponad 20 milionów motocykli.

Mahindra specjalizuje się przede wszystkim w produkcji maszyn rolniczych i samochodów, choć na tym polu również notuje spadki. Można by zrzucić winę za porażkę na to, że może producent samochodów nie powinien zabierać się za branżę motocyklową, ale wtedy wyszłoby na to, że w takich koncernach jak Honda, Bajaj czy Suzuki pracuje cały sztab cudotwórców. Póki co próżno szukać nowości spod szyldów BSA i Peugeot, a termin oczekiwania na motocykle Jawa wynosi aż 5 miesięcy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr