tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Peugeot po indyjsku. Francuska legenda sprzedana NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Peugeot po indyjsku. Francuska legenda sprzedana

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.11, 15:37 Drukuj

Podczas targów EICMA 2019 Peugeot przedstawił nowe produkty i koncepty. Producent poinformował również o planach na przyszłość po przejęciu przez Mahindra Two Wheelers Europe.

Europejski oddział Mahindry już w 2015 roku zakupił 51% udziałów w motocyklowym dziale marki Peugeot. Tuż przed targami w Mediolanie ogłoszono informację o zakupie pozostałych 49% udziałów. Producenci uzgodnili, że jednoślady będą sprzedawane pod szyldem francuskiej marki, a siedziba firmy pozostanie we francuskim Mandeure. Plan jest ambitny - siedem nowych motocykli ma pojawić się w ciągu dwóch lat.

NAS Analytics TAG

Co przedstawił Peugeot w Mediolanie? Przede wszystkim przywieziono koncept P2X, który pokazano już rok temu w Paryżu. Tak jak poprzednio mamy dwie wersje - roadster z silnikiem o pojemności 125 cm3 oraz cafe racer z silnikiem o pojemności 300 cm3. Kolejnymi konceptami są modele Metropolis. Oprócz sportowego Metropolis RS zaprezentowano również model Ultimate Sport i Business. Ten drugi wyróżnia stonowana, luksusowa kolorystyka.

Z wersji produkcyjnych Peugeot pokazał modele Pulsion, Django, Kisbee oraz elektryczny e-Ludix. Ten zestaw sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kisbee to zwinny sprzęt do pokonywania korków, Pulsion jest bardziej dostojny, Django to oczywiście klimat retro, a elektryczny e-Ludix to propozycja dla tych, którzy chcą poruszać się bezszelestnie i ekologicznie.

W Polsce Pegueot jest obecnie marką niszową, ale być może pod rządami Mahindry powróci do gry również na naszym rynku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę