tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Waciciel marki Peugeot czy si z grup Fiat. Fuzja PSA i Fiat Chrysler
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Waciciel marki Peugeot czy si z grup Fiat. Fuzja PSA i Fiat Chrysler

Autor: Alonzo 2021.01.16, 18:21 Drukuj

Chociaż te marki nie są bezpośrednio związane z motocyklami, to są ważne dla motoryzacji. Co prawda w grupie PSA istnieje marka Peugeot, pod którą produkowane są skutery i która od dłuższego czasu zapowiadała wznowienie produkcji motocykli, to fuzję PSA i grupy Fiata trzeba rozpatrywać przez pryzmat konsekwencji tego faktu dla światowej motoryzacji.

Firma, powstała po fuzji PSA (Peugeot, Citroen i Opel) oraz FCA (Fiat Chrysler Automobiles) będzie się nazywała Stellantis. Będzie to obecnie czwarty co do wielkości producent samochodów na świecie. Wartość nowej korporacji to około 52 miliardy dolarów. W strategii nowej grupy padają informacje o dużych oszczędnościach kosztów oraz ekspansji na rynku chińskim. Oczywiście kwestia jednośladów Peugeot w ogóle nie jest poruszana w komunikatach o połączeniu koncernów, jednak jednoślady mogą stanowić forpocztę do zdobywania rozwijających się rynków. Nie jest tajemnicą, że auta są dużo droższe od jednośladów i przeciętnie bogate społeczeństwa, jak te ze wschodu, używają skuterów i małych motocykli jako podstawowego środka transportu. Peugeot, zapowiadając wznowienie produkcji motocykli, wskazywał właśnie na małe pojemności jako te, które jako pierwsze zjadą z taśm produkcyjnych. Co prawda robi już jednoślady o pojemności 125 cm³, ale wszystkie mają charakterystykę skuterów, łącznie z największym w rodzinie, 400. centymetrowym trzykołowcem Metropolis.

NAS Analytics TAG

Informacja o fuzji PSA i FCA ma również znaczenie dla Polaków, którzy pracują w fabrykach koncernów na terenie naszego kraju. Nowy koncern Stellantis będzie posiadał trzy fabryki w Polsce: dwie w Tychach i jedną w Gliwicach. Na szczęście szef nowej organizacji zapewnia, że żadne fabryki nie będą zamykane. Postaramy się w przyszłym tygodniu skontaktować z importerem marki Peugeot w Polsce i zapytać, czy fuzja światowych gigantów motoryzacyjnych może mieć jakiś wpływ na jednoślady spod znaku francuskiego lwa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr