Dyrektor EICMA: termin targów niezagrożony, decyzje BMW i KTM przedwczesne
Targi EICMA są potwierdzone, a decyzje BMW i KTM uznajemy za przedwczesne - ogłosił Paolo Magri, dyrektor EICMA. Obaj producenci ogłosili, że wycofują się z udziału w tegorocznej edycji targów.
Informowaliśmy niedawno, że zarówno BMW Motorrad, jaki i KTM, wraz ze swoimi markami Husqvarna i GasGas, zdecydowały się zrezygnować z udziału w tegorocznej edycji EICMA.
Reklama
Te motocykle najlepiej sprzedawały się w ubiegłym roku
Zobacz nowości na sezon 2026 »
Motocykle tej marki były na pierwszym miejscu sprzedaży w Polsce! Na rok 2026 przygotowali nowe modele, które mają być jeszcze większymi przebojami tego sezonu. Zobacz te nowości i przetestuj je podczas dni otwartych
ZOBACZ NAJNOWSZE MODLE NA 2026 »
Powodów było kilka - najważniejsze to oczywiście zagrożenie związane z koronawirusem, zagrożeniem zupełnie nowej skali, którego konsekwencji nie sposób przewidzieć. Zarówno KTM, jak i BMW zwracały uwagę na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa własnym pracownikom i zwiedzającym.
Kolejnym powodem była trudna sytuacja związana zamknięciem fabryk, spadkiem sprzedaży nowych motocykli i ograniczeniami w ich produkcji. Obie firmy zadeklarowały chęć wykorzystania potencjału marketingowych kanałów online.
Dyrektor EICMA, Paolo Magri, w wydanym oświadczeniu zapewnia, że choć rozumie decyzje BMW i KTM, uważa je za przedwczesne, a tegoroczne targi EICMA są niezagrożone i odbędą się w normalnym terminie.







Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze