tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Jawa kiwaczka nieprawdopodobnym hitem sprzeday w Indiach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Jawa kiwaczka nieprawdopodobnym hitem sprzeday w Indiach

Autor: Raff 2020.02.02, 10:07 3 Drukuj

Jawa, której legenda odradza się dzięki indyjskiej firmie, bije kolejne rekordy sprzedaży. Już teraz na nowe motocykle trzeba czekać nierzadko wiele miesięcy.

Marka Jawa jest od 2016 roku własnością indyjskiego koncernu Mahindra&Mahindra. Producent traktuje dawną czechosłowacką markę jako produkt premium. Trudno się temu dziwić - motocykle Jawa od lat cieszą się w Indiach szczególnym uznaniem.

NAS Analytics TAG

W ubiegłym roku pisaliśmy o pierwszych premierach, między innymi o nowej kiwaczce i Peraku. Producent przyjął ambitne plany sprzedania 90 tys. sztuk motocykli, jednak jeszcze na etapie produkcji okazało się, że liczba ta w najmniejszym stopniu nie zaspokoi popytu.

Specjalna strona internetowa, na której można było zapisywać się na zakup nowej Jawy, padła niemal od razu po uruchomieniu. Producent musiał w trybie pilnym reorganizować plany produkcyjne, a i tak dziś na nowy motocykl trzeba czekać wiele miesięcy.

Produkowana w Indiach Jawa napędzana jest chłodzonym cieczą singlem o pojemności 293 cm3, z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy. Jednostka generuje 26 KM mocy i 28 Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest za pomocą 6-biegowej skrzyni.

Nie możemy się doczekać kiedy motocykle Jawy staną się jawą, a nie tylko marzeniem w Europie…

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr