tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jaki jest najlepszy motocykl? Zaczynamy poszukiwania! Gamonie wybierają konie [Odcinek 1]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Jaki jest najlepszy motocykl? Zaczynamy poszukiwania! Gamonie wybierają konie [Odcinek 1]

Autor: Szymon Dziawer 2021.07.20, 19:02 7 Drukuj

Można godzinami rozwodzić się nad uniwersalnością i zaletami poszczególnych segmentów motocykli: wygodą turystycznych enduro, możliwościami załadunkowymi krążowników pokroju GoldWinga, prędkością przelotową maszyn sportowo-turystycznych, dzielnością miejską nakedów, powabie ociekających chromem chopperów i cruiserów, czy klimatem retroklasyków i uważnie sondować argumenty każdej ze stron. Ale nikt podczas tej dyskusji nie podważy jednej tezy: nie ma lepiej jeżdżących motocykli, niż rasowe maszyny sportowe. 


 

NAS Analytics TAG

Gamonie wybierają konie - Odcinek 1

Uwaga! Długie, ale mamy nadzieję, że niekoniecznie bardzo nudne.


 

Nie chodzi o pseudosportowe przebierańce, które ostatnio coraz chętniej sięgają po kultowe nazwy, jak "CBR", czy "Ninja", a pod owiewkami oferują przestarzałą technologię bez finezji, często wspartą na stalowej ramie. Chodzi o prawdziwą awangardę, wierzchołek łańcucha pokarmowego, prawdziwe T-Rexy świata motocykli, czyli maszyny klasy superbike.

Nic, absolutnie nic nie jest w stanie konkurować z nimi pod względem prowadzenia, przyspieszeń, prędkości maksymalnej czy czasów okrążeń. Owszem, czasem zdarzy się maszyna, która na pewnym dystansie może przyspieszy od nich odrobinę lepiej, na króciutkim torze wykręci nieco lepszy czas, ale w ogólnym, wszechstronnym rozumieniu osiągów nic nie jest w stanie równać się z maszynami klasy superbike.

MV Augusta F4 jeździła ponad 300 km/h w czasach, kiedy wciąż trwała dyskusja, czy najszybszym seryjnie produkowanym motocyklem na świecie jest Hayabusa, czy Kawasaki ZX-12R. Dziś znów trwają dyskusje o tym, jak szybki jest odgrzewany kotlet Suzuki w postaci jej "Sokoła Wędrownego". Dzieje się to w momencie, kiedy nowa Honda Fireblade rozpędza się do… grubo ponad 350 km/h! Ale przecież nie tylko o prędkość maksymalną chodzi. Prowadzenie, trakcja, hamulce - niczego lepszego nie znajdzie się w żadnym segmencie. Chcecie najlepszy motocykl - nie ma wyboru. Trzeba kupić superbika. Tylko którego?

Po latach spędzonych w paddokach, w siodłach motocykli turystycznych, klasycznych, enduroturystków stanęliśmy z Rafałem przed tym dylematem. Chcemy kupić sobie maszyny klasy superbike, bo na resztę… no cóż: szkoda czasu. Motocykl ma być przeznaczony na drogę i czasem tylko na tor. Zaczęliśmy rozkminiać temat i rozkładać go na elementy pierwsze. Postanowiliśmy zrobić coś na kształt videobloga. Jeśli macie swoje przemyślenia na ten temat, komentujcie, piszcie, chętnie poznamy też wasze opinie i spostrzeżenia, a jeśli będziemy umieli, odpowiemy tez na nurtujące was pytania. Kamera, akcja: Gamonie wybierają konie, scena pierwsza, ujęcie pierwsze!

 

Szymon Dziawer 

redaktor motocyklowy z krwi i kości piszący od niemal dwóch dekad na łamach największych gazet i portali motoryzacyjnych w Polsce, prowadzący programy telewizyjne o tematyce motocyklowej, zawodnik motocyklowy z zawodową licencją, współwłaściciel agencji PR i nieśmiały Youtuber.

 

Rafał Herman

legenda polskiego Triathlonu, fanatyczny entuzjasta motoryzacji pod każdą postacią (także elektrycznej), licencjonowany zawodnik wyścigowy, miłośnik technologii i importer elektroniki, obieżyświat i marzyciel uzależniony od adrenaliny i prędkości.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na górę