tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indoor Enduro w Barcelonie - czwarta wygrana Błażusiaka!

Indoor Enduro w Barcelonie - czwarta wygrana Błażusiaka!

Autor: Eristof 2010.02.01, 12:13 2 Drukuj

„To dla mnie idealny sezon"

Aby móc podziwiać najlepszych na świecie zawodników wyścigów enduro do hali Palau Sant Jordi przybyło prawie 11 000 kibiców. Tadek Błażusiak, tak jak zapowiedział przed ostatnimi zawodami Halowego Pucharu Świata Enduro, które odbyły się wczoraj w Barcelonie, pokazał, że swoją pracę potrafi wykonywać dobrze, jak mało kto. Taddy, pomimo że zdobył już tytuł mistrzowski na rundę przed końcem tegorocznych rozgrywek IEWC, walczył do końca i stał się zwycięzcą wszystkich czterech eliminacji.

Pierwszy bieg wygrał David Knight, drugi był Tadek Błażusiak, a trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy David Gibert. Kiepsko pojechał największy rywal i zespołowy kolega naszego zawodnika, Ivan Cervantes. Hiszpan pierwszy wyścig ukończył dopiero na 10. pozycji. W drugim biegu inicjatywę przejął Taddy i to on pierwszy przekroczył linię mety. 12 punktów za drugie miejsce i 10 oczek za trzecie zdobyli odpowiednio Cervantes i Knight. Trzeci finałowy wyścig najlepiej przejechał Ivan Cervantes. Tuż za nim metę przekroczył Tadek Błażusiak, a pierwszą trójkę zawodników zamknął reprezentant Wielkiej Brytanii David Knight.

Ostatecznie najlepszym zawodnikiem IV rundy IEWC 2010 okazał się Tadeusz „Taddy" Błażusiak, który w Barcelonie zgromadził 39 punktów. Drugie pudło na podium, z wynikiem 35 oczek wywalczył Knight, a nagrodę za trzecie miejsce zgarnął Cervantes. Oto, co powiedział nowotarżanin z zespołu fabrycznego KTMa po zakończeniu zawodów w Barcelonie.

„Do pierwszego finału startowałem z pierwszej bramki. Tuż za nią znajdował się duży, płaski kamień, na którym podczas startu ześlizgnęło mi się koło i musiałem gonić całą resztę. Dojechałem do mety jako drugi, także byłem bardzo zadowolony z tego miejsca. W drugim wyścigu miałem świetny start. Od samego początku jechałem na pierwszej pozycji i tak już dojechałem do mety. W trzecim finale było trochę walki, ale też ukończyłem go na 2. miejscu, tuż za Cervantesem. Ogólnie wygrałem zawody. Jestem strasznie zadowolony z tego i cieszę się, że udało mi się wygrać całe mistrzostwa. Cóż mogę dodać, to dla mnie idealny sezon."

Drugi z Polaków biorących udział w tych zawodach - Bartek Obłucki, podchodził do tych zawodów z dystansem, gdyż traktował je jedynie, jako trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Enduro. Obluki, podczas wyścigu kwalifikacyjnego, wystartował nie najlepiej, ale po kilku okrążeniach przebił się na czoło stawki. Niestety w sekcji kamienistej uderzył w niego inny zawodnik. W wyniku tego Bartek zaliczył bolesny upadek i zrezygnował z dalszej walki.

„W biegu kwalifikacyjnym wystartowałem dość słabo, ale po czterech okrążeniach wyszedłem na pierwszą pozycję. Na docinku toru, gdzie były kamienie jeden z hiszpańskich zawodników stracił panowanie nad pojazdem i na pełnym gazie uderzył w moje koło. Upadłem, lądując pod oboma motocyklami. Poobijałem się i trochę mną sponiewierało. Sporo czasu minęło zanim wydostałem się spod motocykli i miałem już zbyt duże straty, by walczyć dalej. Wspólnie z  zespołem podjęliśmy decyzję, że nie warto ryzykować. Dobrze czułem się na motocyklu. Udało mi się wyjść na czoło stawki, zatem jestem jeszcze w dobrej formie." - powiedział Bartek Obłucki.