tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Błażusiak przed MŚ Enduro 2011 - czasem staram się zbyt mocno NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Błażusiak przed MŚ Enduro 2011 - czasem staram się zbyt mocno

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.03.31, 11:02 3 Drukuj

„Pojadę najlepiej jak potrafię i zobaczymy co z tego wyjdzie”

Koronowany niedawno jako Mistrz Halowego Enduro 2011 – Tadek Błażusiak zmienia dyscyplinę i zaczyna swoje starty w Mistrzostwach Świata Enduro. Sezon rozpoczyna już w najbliższy weekend, w dniach 2-3. kwietnia, razem z GP Hiszpanii rozgrywanym w Ponts – Lerida. Co Polski zawodnik fabryczny KTMa ma do powiedzenia na temat swojego powrotu do MŚ Enduro?

Przede wszystkim Tadek, niespodziewane zakończenie Mistrzostw Świata Halowego Enduro 2011 musiało Cię zawieść? Z drugiej strony, jesteś pewnie podekscytowany zdobyciem tytułu?

Taddy:
Zawsze jest smutno, gdy Mistrzostwa kończą się zbyt wcześnie. Moją robotą jest uczestniczyć w wyścigach i dawać z siebie co mogę – to zresztą zrobiłem. Dwa ostatnie starty zostały odwołane i było to niezależne od zawodników, ale jestem szczęśliwy, że zdobyłem tytuł. Po wypadku w pierwszej rundzie jechałem z połamanymi żebrami, a teraz strasznie się cieszę, że zdecydowałem się wtedy na taki ruch. Gdybym nie jechał, nie byłbym w stanie wygrać Mistrzostw. Bardzo chciałbym, aby było więcej startów i mam nadzieję, że za rok sytuacja poprawi się. No ale zdobyłem tytuł i jestem tym strasznie podekscytowany.

Czy odwołanie pozostałej części startów IEWC zmieniło Twoje plany w jakimś stopniu?

Taddy:
Nie za bardzo. Oczywiście planowałem trzymać się treningów skierowanych na halowe enduro do końca trwania serii. Zakończyła się ona wcześniej, co dało mi trzy czy cztery tygodnie na trochę zabawy i zmiksowania treningów. Mogłem odbyć naprawdę fajne ćwiczenia zupełnie bez presji.

Mistrzostwa Świata Enduro 2011 rozpoczynają się w nadchodzący weekend. Startujesz w nich – czy to cały czas był Twój plan?

Taddy: Tak, od początku planowałem wystartować kilka razy w MŚ Enduro, tak jak rok temu. Jedyna różnica, to fakt, że jestem teraz w fabrycznym teamie KTMa, zamiast być dodatkowym zawodnikiem. Poza tym niewiele się zmieniło. Wciąż jestem zawodnikiem halowego i extreme enduro, a w zwykłym enduro startuję po prostu równocześnie. Rundy, w których jechałem rok temu poszły dobrze, więc mam nadzieję na więcej ciekawych wyników w tym roku. Wystartuję w Hiszpanii, Portugalii oraz we Włoszech – zobaczymy jak mi pójdzie.

Jak do tej pory,cieszyłeś się dobrymi wynikami na rundach otwierających Mistrzostwa Enduro Włoch oraz Hiszpanii. Byłeś tym zaskoczony?

Taddy: Raczej nie, ponieważ ciężko pracowałem nad poprawą mojej prędkości przez ostatnie trzy lata, ale myślę, że za to niektórzy inni byli zaskoczeni. Pierwszy wyścig we Włoszech był wspaniały. W tej rundzie testowałem motocykl na Mistrzostwa Świata, ponieważ będę jeździł na 300 ccm, a nie na 250 ccm jak do tej pory w Halowych Mistrzostwach. Nie było próby extreme, przez co czwarte miejsce w generalce jeszcze bardziej mnie ucieszyło. To była strasznie pozytywna runda!

W ostatni weekend oglądaliśmy Cię w pierwszej rundzie Mistrzostw Enduro Hiszpanii. Spodziewałeś się aż takich dobrych wyników w generalce?

Taddy: Jadąc na tą imprezę, nie liczyłem na żadne konkretne miejsce, ale strasznie cieszę się, że poszło mi tak dobrze. Byłem najszybszy w klasie E3, prowadząc aż do środkowego etapu. Popełniłem kilka błędów, gdyż starałem się aż za mocno – to właśnie wtedy spadłem na trzecią lokatę. Wróciłem na drugą pozycję, z której jestem bardzo zadowolony.

Czego więc spodziewasz się na pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Enduro, która odbędzie się w najbliższy weekend w Hiszpanii?

Taddy: Na pewno będzie ciężko, ale moje podejście jest takie samo, jak przy każdej innej imprezie – dam z siebie wszystko. Mam swoje osiągnięcia, tytuł Mistrza Halowego Enduro, więc nie leży na mnie żadna większa presja. Pojadę najlepiej jak potrafię i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiem, że mam dobrą prędkość, mam świetny motocykl oraz jestem w odpowiedniej formie. Nie przejmuję się zbytnio wynikiem, ale dam z siebie 100% i zobaczymy, jaki będzie tego skutek. Już nie mogę doczekać się startu!

top3 Barcelona Indoor Enduro 2011
Tadek Blazusiak finalowa runda AMA Endurocross 2010 - Ruiz photo
  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
taddy blazusiak kini red bull
blazusiak w boksie
bruzdy blota blazusiak taddy ktm redbull
ciasny zakret taddy blazusiak
Taddeusz Blazusiak In Krackow-4040
Taddy Blazusiak KTM 111
Taddy na podium II Runda IEWC 2011
Taddy World Indoor Enduro Cup Vigo
tadek blazusiak mechanik szymon ktm 2010
Taddy Blazusiak Halowy Puchar Swiata Enduro Hiszpania
Taddeusz Blazusiak In Krackow-4036
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę