tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki pitej rundy w Glen Helen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: wyniki pitej rundy w Glen Helen

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.03, 19:26 Drukuj

Cody Webb odniósł zwycięstwo w piątej rundzie serii AMA EnduroCrossu w Glen Helen. Było to pierwsze zwycięstwo Webba od 2018 roku i pierwsze w historii dla marki Sherco.

Przedostatnia runda sezonu EnduroCrossu 2020 przyniosła niespodziankę w postaci zawodnika, który stanął na najwyższym stopniu podium. Po raz pierwszy zawodnik Sherco triumfował w EnduroCrossie, po tym jak Cody Webb uzyskał wynik 3-1-2. Lider mistrzostw, Colton Haaker, zakończył rundę z wynikiem 1-6-1, po tym jak upadek w drugim wyścigu kosztował go utratę wielu miejsc. Trystan Hart jechał z pozszywaną ręką bolesne trzy wyścigi, które zakończył na trzecim miejscu.

NAS Analytics TAG

Colton Haaker rozpoczął piątą rundę z najszybszym okrążeniem kwalifikacyjnym, wyprzedzając Cody'ego Webba na bardziej technicznym torze, aby móc jako pierwszy wybrać sobie bramkę na pierwszy wyścig. Webb był tylko o 0,3 sekundy wolniejszy, a Hart był trzeci, mimo że prawie się nie ścigał z powodu kontuzji ręki, którą odniósł zaledwie dwa dni wcześniej.

W pierwszym wyścigu Hart poszedł na fali adrenaliny i zgarnął holeshota z Haakerem, Noah Kepple, Maxem Gerstonem i Ty Cullinsem jadącymi za nim oraz z Webbem schowanym z tyłu stawki. Haaker przejął prowadzenie pod koniec drugiego okrążenia i wypracował sobie małą przewagę nad Hartem. Do połowy wyścigu Webb awansował na trzecie miejsce. Następnie Haaker popełnił kilka drobnych błędów pod koniec wyścigu, które pozwoliły Hartowi i Webbowi zbliżyć się do niego, ale ostatecznie ukończyli bieg w takiej kolejności. Max Gerston jechał dobrze przez cały wyścig i ukończył na czwartym miejscu, a Noah Kepple utrzymał się na piątym miejscu.

Po starcie do drugiego wyścigu, w odwróconej kolejności, kiedy czołowi zawodnicy zajęli drugi rząd, Spencer Wilton zgarnął holeshota, aby poprowadzić zawodników do sekcji Rock Garden. Potem Cooper Abbott przejął prowadzenie, a Gerston i Haaker prowadzili pościg. Haaker próbował wyprzedzić Abbotta na początku drugiego okrążenia, ale upadł i uszkodził przednią dźwignię hamulca, co spowodowało jeszcze kolejne dwa mniejsze wypadki. Musiał zjechać do strefy napraw, a to sprawiło, że znalazł się daleko za stawką. Webb przecisnął się przez grupę i przejął prowadzenie od Abbotta w połowie wyścigu i powoli odjeżdżał od pozostałych zawodników po zwycięstwo. Abbott utrzymał się na drugim miejscu, a Hart na trzecim. Gerston był czwarty, a Kepple piąty. Haaker po pogoni zdołał ukończyć na szóstym miejscu.

Stając na starcie do finałowego wyścigu, Webb miał przewagę, która dawała mu zwycięstwo w rundzie. Natomiast Hart i Haaker musieli grać o wszystko, żeby dostać się na podium. Haaker wyszedł z bramki najszybciej i zgarnął holeshota z Webbem siedzącym mu na kole. Webb wyprzedził Haakera w sekcji Rock Garden już na drugim okrążeniu i prowadził przez kilka kolejnych. Kiedy Haaker naciskał zbyt mocno na Webba, zawodnik Sherco odpuścił i pozwolił się wyprzedzić Haakerowi, aby uniknąć narażania wygranej w rundzie. Hart zajął czwarte miejsce i uzyskał trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów. Abbott zajął trzecie miejsce w ostatnim biegu i czwarte miejsce w klasyfikacji dnia, a Gerston dojechał jako piąty i takie też miejsce zajął w rundzie.

W kategorii kobiet Shelby Turner pojechała po swoje piąte zwycięstwo z rzędu. Louise Forsley i Morgan Tanke ponownie walczły o drugie miejsce, ale to Forsley lepiej poszło i wygrała z rywalką.

Cody Webb: - Zwycięstwo w rundzie było dla mnie naprawdę wyjątkowe. Minęło sporo czasu od 2018 roku, kiedy wygrałem EnduroCross, ponieważ cały zeszły rok pauzowałem z powodu kontuzji. Tory, z każdą rundą, stają się coraz trudniejsze, co mi pomaga, ponieważ jestem lepszy na trudniejszych, bardziej technicznych torach. Zespół Sherco również ciężko pracował, aby motocykl pracował jak należy. Dzisiaj po raz pierwszy mój syn był obecny na wyścigach, więc zwycięstwo z nim tutaj było wyjątkowe.

Colton Haaker: - Ustanowiłem najszybszy czas okrążenia w kwalifikacjach, wygrałem pierwszy wyścig, mimo że prawie upadłem na końcu. Potem podczas drugiego wyścigu jechałem na około 120 procent, próbując wyprzedzić i rozbiłem się. Dźwignia przedniego hamulca się zablokowała i rozbiłem się jeszcze dwa razy, zanim dotarłem do mechanika. To zrujnowało mi wyścig. W ostatnim wyścigu Cody nie musiał mnie pokonać, aby wygrać rundę, więc mogłem odnieść kolejne zwycięstwo i wrócić na drugie miejsce. Nie jestem z tego zadowolony, ale nadal jestem na dobrej pozycji w tabeli.

Trystan Hart: - Jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, miałem w głowie, że nie będę się ścigać, ponieważ wczoraj nie mogłem nawet położyć ręki na kierownicy. Ale jak już tu byłem, Antti (menadżer zespołu KTM) zaczął strzelać z bata, więc postanowiłem spróbować. Kiedy adrenalina płynęła, mogłem jeździć, ale i tak było to bolesne. Uzyskałem drugie i trzecie miejsce, więc nadal miałem szansę wygrać jadąc przyzwoicie w ostatnim wyścigu. Niestety utknąłem na kamieniach i spadłem z powrotem na 10. miejsce, więc musiałem odrabiać straty.

Do końca sezonu pozostała jeszcze tylko jedna runda, Colton Haaker prowadzi w tabeli przed Codym Webbem z przewagą 10 punktów, a trzeci, Hart traci kolejne cztery punkty do lidera. Oznacza to, że Haaker potrzebuje minimum szóstego miejsca lub wyższego, aby zapewnić sobie czwarty tytuł Mistrza AMA EnduroCrossu.

Wyniki klasy Pro

1. Cody Webb 3-1-2
2. Colton Haaker 1-6-1
3. Trystan Hart 2-3-4
4. Cooper Abbott 7-2-3
5. Max Gerston 4-4-5
6. Noah Kepple 5-5-8
7. Cory Graffunder 8-8-6
8. Ty Cullins 6-11-7
9. Spencer Wilton 13-7-9
10. Ryder Leblond 10-9-10
11. William Riordan 9-10-12
12. Branden Petrie 12-12-13
13. Anthony Johnson 12-12-13
14. Adam Hartnagel 14-14-14
15. Daniel Lewis 15-13-15

Klasyfikacja generalna (po 5 rundach)

1. Colton Haaker 119
2. Cody Webb 109
3. Trystan Hart 105
4. Cooper Abbott 90
5. Cory Graffunder 76
6. Noah Kepple 72
7. Max Gerston 67
8. Ty Cullins 57
9. William Riordan 54
10. Spenser Wilton 51

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

Więcej informacji o serii na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr