tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: Colton Haaker zdobywa czwarty tytu mistrzowski
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: Colton Haaker zdobywa czwarty tytu mistrzowski

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.04, 18:03 Drukuj

Colton Haaker zdobył swoje czwarte mistrzostwo AMA EnduroCrossu, zajmując trzecie miejsce w ostatniej rundzie serii na torze Glen Helen. Cody Webb i Trystan Hart walczyli o drugie miejsce do ostatniego zakrętu w ostatnim wyścigu.

Ostatnia runda AMA EnduroCrossu była stosunkowo prosta dla Coltona Haakera. Wystarczyło, aby podążał za swoimi rywalami, aby zapewnić sobie czwarte mistrzostwo. Colton był konsekwentnym i ogólnie najlepszym zawodnikiem podczas wcześniejszych pięciu rund w Glen Helen. Po całej ciężkiej pracy włożonej w poprzednie wyścigi, w finałowej rundzie wystarczył mu solidny finisz.

NAS Analytics TAG

Układ toru zmieniał się pomiędzy rundami, aby urozmaicić rywalizację, nie inaczej było podczas ostatniej odsłony. Haaker musiał ukończyć najniżej na szóstym miejscu, ale ponieważ EnduroCross jest dyscypliną nieprzewidywalną, więc po ostatnich trzech wyścigach można się było spodziewać absolutnie wszystkiego. Natomiast walka o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej była bardzo zacięta pomiędzy trzykrotnym mistrzem Codym Webbem i Trystanem Hartem, który rozpoczął szóstą rundę, mając zaledwie cztery punkty straty do rywala.

Podobnie jak dzień wcześniej, Colton Haaker ustanowił najszybszy czas okrążenia kwalifikacyjnego, aby jako pierwszy wybrać sobie bramkę startową. Hart i Webb zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W pierwszym wyścigu, Hart zdobył kolejnego holeshota z Haakerem, Abbottem, Gerstonem i Webbem za plecami. Webb awansował na drugie miejsce i mocno pilnował Harta, ale musiał zadowolić się drugim miejscem na mecie. W międzyczasie Haaker zastosował rozsądne podejście i uparcie jechał na trzecim miejscu, na którym dojechał do mety. Max Gerston walczył z Cooperem Abbottem przez większą część wyścigu i ostatecznie zajął czwarte, a Abbott piąte miejsce.

W drugim wyścigu z odwróconą kolejnością startu, Spenser Wilton zgarnął holeshota i poprowadził zawodników przez pierwsze okrążenie. Webb był pierwszym z topowych zawodników, który przeszedł przez stawkę i objął prowadzenie pod koniec drugiego okrążenia. Haaker i Hart mieli problemy na pierwszym okrążeniu, przez co znaleźli się na końcu stawki. Webb wypracował sobie niewielką przewagę, a Hart wyprzedził Haakera i ostatecznie awansował na drugą pozycję. Haaker ponownie nie szarżował za bardzo i ukończył wyścig na trzecim miejscu. Gerston zajął czwarte miejsce, a Kepple uzupełnił pierwszą piątkę.

Przed finałowym wyścigiem Hart i Webb mieli teraz taką samą liczbę punktów. Hart ponownie zdobył holeshota, a Haaker wjeżdżał jako drugi do sekcji Rock Garden, jednak Webb szybko wyprzedził go i objął drugie miejsce. Haakera nieco ambicja poniosła i zapomniał o konsekwencji, więc odbił piłeczkę, wyprzedził Webba i odbił drugą pozycję, którą utrzymał przez kilka okrążeń, zanim Webb wykonał kontratak. Następnie Webb mocno nacisnął, aby zmniejszyć dystans do Harta i był nawet w stanie podjąć się wyprzedzenia na ostatnim okrążeniu, gdy Hart utknął na podjeździe z opon.

Wszystko wyglądało dobrze dla Webba do momentu upadku w ostatnim zakręcie. Udało mu się dojechać na drugim miejscu i takie samo miejsce zająć w klasyfikacji generalnej serii, wyprzedając Harta zaledwie jednym punktem. Haaker, unikając chaosu, zajął trzecie miejsce, czym przypieczętował swój czwarty tytuł mistrzowski.

Trzeci rok z rzędu, Ty Cullins zdobył tytuł mistrza w klasie juniorów, po zaciętej walce z Williamem Riordanem we wszystkich sześciu rundach. Z kolei Morgan Tanke wygrała ostatnią rundę w klasie kobiet, kończąc dominację Shelby Turner. Mimo drugiego miejsca w ostatniej rundzie, Shelby zgarnęła swój czwarty tytuł mistrzowski. Tanke uplasowała się na drugim miejscu w generalce, a Louise Forsley zajęła trzecie.

Colton Haaker: - Dzisiaj cisnąłem tak mocno, jak czułem, że muszę. Podczas pierwszego wyścigu było naprawdę mokro, więc nie spieszyłem się i pozwoliłem, żeby weszło mi tempo wyścigowe, co dało mi trzecie miejsce. Ostatecznie zająłem trzecie miejsce w każdym wyścigu, ale w każdym wyścigu czułem się coraz bardziej komfortowo, będąc na pozycji, na której byłem. Po prostu trzeba było być mądrym. Ten rok był dla mnie naprawdę trudny, nabawiłem się kontuzji pleców w drugiej rundzie i od tego czasu bardzo ciężko z tym walczę, ale cieszę się, że mogłem zdobyć czwarty tytuł.

Cody Webb: - Ta ostatnia runda była trochę dziwna i na początku nie ufałem całkowicie Haakerowi. Myślę, że na początku jechałem trochę zbyt miękko, ponieważ nie chciałem ryzykować drugiego miejsca w mistrzostwach. Potem zaatakowałem Trystana, a on popełnił błąd, więc na mecie rzuciłem wszystko, aby spróbować go wyprzedzić. Mieliśmy dobry sezon, a fabryka Sherco była w stanie przesłać nam kilka map i ustawień, aby pomóc ulepszyć motocykl. Trudniejsze tory w ostatnich kilku wyścigach pomogły mi również być bardziej konkurencyjnym. Ostatecznie był to dobry rok i czuję, że możemy być jeszcze lepsi.

Trystan Hart: - Nie obchodzi mnie dzisiejsza wygrana… Jeśli nie ​​jesteś numerem jeden, to nawet nie ma znaczenia. Wszystko, na czym mi zależy, to zdobycie numeru jeden, więc najważniejsze jest dla mnie to, że jestem w czołówce z Coltonem i Codym i mogę rywalizować o tę czerwoną tablicę. Mam prędkość, więc teraz muszę być bardziej konsekwentny.

Wyniki klasy Pro

1. Trystan Hart 1-2-1
2. Cody Webb 2-1-2
3. Colton Haaker 3-3-3
4. Max Gerston 4-4-6
5. Noah Kepple 7-5-4
6. Cooper Abbott 5-7-5
7. Cory Graffunder 6-6-7
8. William Riordan 8-9-9
9. Ryder Leblond 10-8-10
10. Ty Cullins 11-10-8
11. Spencer Wilton 9-12-11
12. Branden Petrie 12-11-13
13. Anthony Johnson 13-15-12
14. Daniel Lewis 14-13-14
15. Adam Hartnagel 15-14-15

Klasyfikacja generalna sezonu 2020

1. Colton Haaker 139
2. Cody Webb 131
3. Trystan Hart 130
4. Cooper Abbott 105
5. Cory Graffunder 90
6. Noah Kepple 88
7. Max Gerston 85
8. Ty Cullins 68
9. Wiliam Riordan 67
10. Ryder Leblond 61
10. Spenser Wilton 61

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji o serii na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr