tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Extreme Enduro: Hart zdobywa tytu po zwycistwie w Battle of the Goats
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Extreme Enduro: Hart zdobywa tytu po zwycistwie w Battle of the Goats

Autor: Dominika Jochymska 2021.08.10, 12:57 Drukuj

W ostatnim wyścigu serii AMA Extreme Enduro 2021, Battle of the Goats, Trystan Hart z FMF KTM Factory Racing wygrał i zapewnił sobie tytuł mistrzowski, a także mistrzostwo serii w dywizji wschodniej.

Seria AMA Extreme Enduro miała swój ostatni przystanek w miniony weekend. Battle of the Goats odbyło się w Taylorsville w Północnej Karolinie, gdzie byliśmy świadkami ostatecznego starcia pomiędzy Trystanem Hartem i Codym Webbem o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

NAS Analytics TAG

Hart, po dwóch wygranych w ostatnich rundach, miał przewagę punktową nad Webbem i od samego początku pokazał, że celuje w trzecie zwycięstwo. Kierowca FMF KTM Factory Racing zwyciężył w składającym się z dwóch okrążeń wyścigu kwalifikacyjnym rozegranym na dystansie 4,5 mili (7,2 km). Tym samym zgarnął pole position na starcie niedzielnego wyścigu głównego.

Ryder Leblond, Cody Webb, Jordan Ashburn i Will Riordan uzupełnili pierwszą linię startową niedzielnego wyścigu, który stał się trudniejszy z powodu nocnego deszczu.

W głównym wyścigu zawodnicy mieli do pokonania wymagającą 18-milową pętlę (29 km), która łączyła start w stylu EnduroCrossu z wieloma trudnymi sekcjami umieszczonymi na trasie. Hart, Leblond i Webb świetnie rozpoczęli wyścig, szybko pokonali ustawione przeszkody i wyjechali w teren.

Na pierwszym ekstremalnym podjeździe, Chicken Fight Hole, Trystanowi udało się powiększyć swoją przewagę, podczas gdy Leblond utknął blisko szczytu, a Webb uderzył w jego tylne koło, co sprawiło, że spadł na piąte miejsce.

Od tego momentu Webb próbował nadrobić stracony czas i dogonić Harta. Cody był w stanie zmniejszyć dystans, ale pod koniec pierwszego okrążenia był prawie cztery minuty za Trystanem.

Pomimo wygodnej przewagi, zawodnik KTM pokonywał ostatnie okrążenie i zwiększał dystans. Udało mu się zakończyć trzygodzinny wyścig na pierwszym miejscu z 18-minutową przewagą nad Codym, zdobywając tytuł mistrzowski AMA Extreme Enduro oraz mistrzostwo dywizji wschodniej.

- To był wspaniały weekend podczas Battle of the Goats - powiedział Hart po wyścigu. - Deszcz sprawił, że tor był nieco śliski w niedzielę, ale po zgarnięciu holeshota po prostu skupiłem się na jeździe i zaliczaniu podjazdów, co pomogło mi utrzymać prowadzenie. Cieszę się, że wyszedłem na szczyt i wygrałem mistrzostwa!

Cody był w stanie odzyskać trochę czasu podczas wyścigu, ale potem tracił więcej na najbardziej technicznych podjazdach, zwłaszcza na sekcji Little Romaniacs.

- W tym roku jechałem znacznie lepiej, ale miałem problemy na niektórych podjazdach. Ogólnie rzecz biorąc, był to całkiem niezły dzień. Pierwsze okrążenie poszło całkiem nieźle, ale popełniłem kilka drobnych błędów. Miałem stratę czasową, ale wiedziałem, że mogę to nadrobić. Na drugim okrążeniu mocno naciskałem, aby zdobyć pierwsze miejsce i nadrobić czas, ale utknąłem na trzech podjazdach pod górę, które w zasadzie zaprzepaściły moją szansę na zwycięstwo.

Webb zajął drugie miejsce w serii AMA Extreme Enduro 2021 i mistrzostwach dywizji wschodniej. Ryder Leblond zajął trzecie miejsce na podium w Battle of the Goats i trzecie w mistrzostwach.

Wyniki Battle of the Goats

1. Trystan Hart
2. Cody Webb
3. Ryder LeBlond
4. Will Riordan
5. Keith Curtis
6. Jordan Ashburn
7. Quinn Wentzel
8. Logan Boloque
9. Daniel Lewis
10. Nick Fahringer

Klasyfikacja generalna AMA Extreme Enduro (po 10 rundach)

1. Trystan Hart 255
2. Cody Webb 245
3. Ryder LeBlond 162
4. Colton Haaker 153
5. Taylor Robert 138
6. Will Riordan 119
7. Cooper Abbott 80
8. Branden Petrie 80
9. Quinn Wentzel 77
10. Nick Fahringer 73

Zdjęcia: MJSMotoPhotos

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr