tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Extreme Enduro: Webb wygrywa Tough Like RORR

AMA Extreme Enduro: Webb wygrywa Tough Like RORR

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.07, 16:01 Drukuj

Siódma runda Mistrzostw AMA Extreme Enduro okazała się tak trudna, że ukończyło ją w pełni zaledwie trzech z 300 startujących zawodników.

"Trudniejsze niż Erzberg", "jak Romaniacs", "najtrudniejsze enduro, jakie kiedykolwiek pojechałem". Kiedy zawodnicy formatu Cody'ego Webba, Keitha Curtisa i Taylora Roberta mówią takie rzeczy, to wiadomo, że było trudno. Tough Like RORR 2021 zdecydowanie zasłużył na swoją nazwę, jeśli tylko trzech z ponad 300 zawodników ukończyło rywalizację w limicie czasu na tej epickiej trasie.

Dwudniowy format sprawił, że zawodnicy wzięli udział w dwóch wyścigach kwalifikacyjnych w sobotę, aby ustalić kolejność startu w niedzielnym wydarzeniu głównym.

W pierwszym wyścigu zawodnicy startowali w porządku uzależnionym od kolejności zgłoszeń. Tym sposobem zawodowcy znaleźli się pomiędzy amatorami. Ryder Leblond, nie po raz pierwszy w tym sezonie narzucił tempo w kwalifikacjach, i finiszował przed Taylorem Robertem, Jordanem Ashburnem z Webbem na czwartym miejscu, Coltonem Haakerem na piątym i Trystanem Hartem na szóstym.

Tuż przed drugim wyścigiem spadł deszcz. Ryder Leblond ponownie wystrzelił do przodu, a za nim tym razem jechał Webb, który następnie zerwał przewód paliwowy. Hart skorzystał z szansy na lepszy wynik i chętnie przejął drugie miejsce. Za nim uplasowali się Robert, Ashburn i Haaker, a Webb ostatecznie zajął szóste miejsce.

Główny niedzielny wyścig, który łączył pętle z poprzedniego dnia z dodatkowymi sekcjami, był już wystarczająco trudny, gdy dodatkowo tuż przed startem ponownie spadł deszcz.

Cody Webb, Trystan Hart i Colton Haaker walczyli ze sobą na wczesnym etapie wyścigu, jednak w połowie pierwszego okrążenia Webb i Hart zaczęli odjeżdżać stawce. Prowadząca para zawodników przez chwilę wymieniała się na pierwszym miejscu, ale w końcu Webb wyszedł na prowadzenie i już nie oglądał się za siebie. Przewaga Webba rosła w miarę postępu wyścigu, a ostatecznie zawodnik Sherco ukończył rywalizację z prawie pięcioma minutami przewagi nad Hartem.

- Promotorzy wykonali świetną robotę próbując nas pokonać w tym roku - powiedział dwukrotny już w tym momencie zwycięzca Tough Like RORR, Cody. - Szczerze mówiąc, ten wyścig mógł być trudniejszy niż Erzberg. Na szczęście temperatura była prawie idealna, inaczej byśmy się rozpadli. Zrobiłem co w mojej mocy, żeby zachowywać się jak silnik Diesla i po prostu jechać dalej.

Trystan Hart zmagał się z małą kontuzją po poprzedniej rundzie, ale niezależnie od tego i tak nie był w stanie utrzymać tempa Webba.

Ryder Leblond zaimponował swoim trzecim miejscem. Walczył z Coltonem Haakerem, ale ostatecznie na drugim okrążeniu wypracował sobie przewagę i utrzymał stałe tempo. Zajął trzecie miejsce z 75 minutami straty do Harta. Jako ostatni finiszer przekroczył linię mety na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu.

Haaker przekroczył limit czasu, ale był czwarty, a Keith Curtis zajął piąte miejsce wyprzedzając Logana Bolopue, Jordana Ashburna i Taylora Roberta, po tym, jak po drodze stracił ponad 30 minut na naprawę uszkodzonego węża chłodnicy.