tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy. Haaker nie odpuszcza i idzie po swoje

AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy. Haaker nie odpuszcza i idzie po swoje

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.27, 18:50 Drukuj

Czwarta runda serii AMA EnduroCrossu odbyła się w Prescott Valley w Arizonie. Broniący tytułu Colton Haaker pojechał bezbłędnie, podczas gdy jego główny rywal do tytułu Trystan Hart zakończył swój wieczór, jeśli chodzi o wyniki, przedwcześnie.

Zawody jak zawsze rozpoczęły sie od kwalifikacyjnych wyścigów Hot Laps. Najlepszy czas okrążenia ustanowił Trystan Hart z wynikiem 34,456. Colton Haaker pojechał minimalnie wolniej i uzyskał czas 34,515. TY Cullins uplasował się na trzecim miejscu z imponującym wynikiem 35,809, Cory Graffunder był czwarty (35,889), a Max Gerston zamknął pierwszą piątkę (36,771).

W pierwszym wyścigu najlepszy start zaliczył Haaker, a za nim jechali Gerston i Hart. Przed końcem pierwszego okrążenia Hart wyprzedził jednak Gerstona i zaczął gonić Haakera. Dwóch czołowych zawodników trzymało się blisko siebie przez cały wyścig, ale Hart nie był w stanie rzucić liderowi realnego wyzwania. Gerston zajął solidne trzecie miejsce, Abbott, który musiał odrabiać kiepski start, zajął ostatecznie czwartą pozycję, a Graffunder zamknął pierwszą piątkę.

Start do drugiego wyścigu to, jak zawsze, odwrócona kolejność na bramkach startowych. Wykorzystał to Will Riordan i zgarnął holeshota przed Spenserem Wiltonem. Szybsi zawodnicy przedzierający się przez stawkę na torze najeżonym przeszkodami często powodują chaos. Tak było tym razem, gdy na pierwszym okrążeniu doszło do karambolu, w którym uczestniczyli między innymi: Abbott, Gerston i pretendent do tytułu Trystan Hart. Hart wyszedł z tego upadku najgorzej i chociaż był w stanie ukończyć trzy wyścigi (2-16-16), badania wykazały później, że złamał kciuk.

Riordan prowadził przez kilka okrążeń, zanim Haaker przesunął się na prowadzenie i ostatecznie wygrał. Riordan, nastolatek z Australii, uczepił się Haakera i zajął drugie miejsce po raz pierwszy w karierze. Abbott odbił się po wypadku na pierwszym okrążeniu i zajął trzecie miejsce. Wilton utrzymał czwarte, a Cullins zamknął pierwszą piątkę.

W finałowym wyścigu Abbott objął prowadzenie przed Cullinsem, Haakerem i Riordanem. Haaker wyprzedził Cullinsa na drugim okrążeniu, a na półmetku zdołał wyprzedzić także Abbotta i objąć prowadzenie.

Abbott co prawda bronił się przez kilka okrążeń, co doprowadziło prawie do lądowania na Haakerze po ciaśniejszym obrocie nad wielką kłodą, ale Haaker zdołał uciec i pojechał po swoje trzecie zwycięstwo tego wieczoru. Abbott zajął drugie miejsce w wyścigu i zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji rundy.

Na poczatku wyścigu Gerston wyprzedził Cullinsa i zajął trzecie miejsce zdobywając swoje pierwsze podium w sezonie. Ryder LeBlond zajął czwarte miejsce, które również dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji zawodów. Cory Graffunder zamknął pierwszą piątkę zarówno w trzecim wyścigu, jak i klasyfikacji dnia.