tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki rundy inaugurującej sezon 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: wyniki rundy inaugurującej sezon 2021

Autor: Dominika Jochymska 2021.09.21, 12:35 Drukuj

Seria AMA EnduroCross 2021 zainaugurowała tegoroczne rozgrywki w miniony weekend w BOK Center w Tulsa w stanie Oklahoma. Przy trybunach wypełnionych widzami, broniący tytułu Colton Haaker rozpoczął sezon zwycięsko zaliczając idealny wieczór.

Haaker rozpoczął dzień od ustanowienia najszybszego czasu okrążenia z wynikiem 35,621. Abbott uzyskał drugi najlepszy czas - 36,608. Hart był trzeci z czasem okrążenia 37.021. Cory Graffunder zajął czwarte miejsce z wynikiem 38.300, a Will Riordan zamknął pierwszą piątkę z okrążeniem pokonanym w 38,381.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu Hart zgarnął holeshota, a tuż za nim jechali: Haaker, Ryder Leblond, Cory Graffunder i Abbott. Na trzecim okrążeniu Haaker wyprzedził Harta i zaczął mu odjeżdżać. Kilka okrążeń zajęło Abbottowi wyprzedzenie Graffundera i LeBlonda i objęcie trzeciej pozycji. LeBlond utrzymał czwarte miejsce, a Graffunder był piąty.

W drugim wyścigu ze startem w odwróconej kolejności, Branden Petrie zgarnął holeshota, a za nim podążał Noah Kepple. Haaker szybko przedzierał się do przodu i pierwsze okrążenie ukończył na trzecim miejscu. W międzyczasie Hart rozbił się w Matrixie, a Abbott jechał siódmy. Jednak Abbott cały czas walczył i ostatecznie zdołał awansować na drugie miejsce. Graffunder dojechał na trzecią pozycję, którą utrzymał do momentu, kiedy Hart w końcu go wyprzedził na ostatnim okrążeniu. Graffunder zajął więc czwarte miejsce, a Petrie utrzymał się na piątym.

W ostatnim wyścigu Hart ponownie zgarnął holeshota z Riordanem zaraz za nim i Maxem Gerstonem jadącym na trzeciej pozycji. Haaker po starcie był czwarty, ale na trzecim okrążeniu przesunął się na drugie miejsce i zaczął wywierać presję na Harta. Haaker mocno naciskał przez kilka kolejnych okrążeń, a Hart uparcie się bronił, jednak to Colton w końcu objął prowadzenie. Ostatecznie Haaker odniósł trzecie tego wieczoru zwycięstwo, Hart był drugi, a Abbottowi udało się wywalczyć trzecie miejsce. Gerston dojechał na metę czwarty, a Riordan piąty.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce zajął Colton Haaker z wynikiem 1-1-1, drugie Hart 2-3-2, a trzecie Abbott 3-2-3. Wynik 5-4-10 był wystarczający, aby Graffunder zajął czwartą pozycję, a Riordan z rezultatem 8-7-5 zamknął pierwszą piątkę.

- Powiedzieć, że tęskniłem za fanami, byłoby niedopowiedzeniem. Pierwsze sześć miesięcy tego roku było dla mnie trudne, ponieważ Hard Enduro nie szło mi dobrze pomimo dużego wysiłku. Bardzo się cieszę, że EnduroCross idzie dobrze i możemy dać fanom wspaniałe widowisko - powiedział Colton po wyścigach.

Trystan Hart nie był zadowolony z ukończenia rundy na drugim miejscu i chce się poprawić przed następnym wyścigiem w Amarillo w Teksasie za dwa tygodnie.

- Zostałem pokonany. KTM chce wygrywać, a ja nie lubię być drugi. W drugim wyścigu zabrakło mi cala i przeleciałem przez kierownicę, więc musiałem naprawdę ciężko pracować, aby wrócić na trzecie miejsce. Będę ciężko pracował przez następne dwa tygodnie i wrócę silniejszy na następną rundę.

Abbott dał się poznać jako mocny pretendent do podium dzięki świetnemu wynikowi w Hot Lap i trzem solidnym wyścigom.

- Przez cały wieczór zmagałem się ze startami, więc zdecydowanie sobie utrudniłem zadanie. Uzyskałem wyniki 3-2-3, z których ogólnie jestem zadowolony, ale wiem, że teraz jestem w gronie najsilniejszych zawodników i będę pracować nad swoimi startami, aby realnie móc walczyć z dwójką najlepszych.

Kolejna runda AMA EnduroCrossu odbędzie się w sobotę 2 października w Amarillo w Teksasie.

Wyniki pierwszej rundy AMA Endurocrossu 2021

1. Colton Haaker 1-1-1
2. Trystan Hart 2-3-2
3. Cooper Abbott 3-2-3
4. Cory Graffunder 5-4-10
5. Will Riordan 8-7-5
6. Max Gerston 11-6-4
7. Ryder LeBlond 4-11-8
8. Tim Apolle 6-12-6
9. Branden Petrie 10-5-11
10. Noah Kepple 12-8-7
11. Ty Cullins 9-9-9
12. Spenser Wilton 7-10-15
13. Cody Miller 13-15-12
14. Anthony Johnson 14-16-13
15. Dustin McCarthy 16-14-16

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę