tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy w Glen Helen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy w Glen Helen

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.31, 20:30 Drukuj

Po kolejnej zaciętej rundzie, której rozstrzygnięcie przyszło dopiero w finałowym wyścigu, Colton Haaker odniósł swoje trzecie zwycięstwo w serii AMA EnduroCrossu, aby powiększyć przewagę punktową nas Trystanem Hartem i Cody Webbem.

Podczas trzech wyścigów w Glen Helen ponownie walka toczyła się pomiędzy Haakerem, Codym Webbem i Trystanem Hartem. Wynik 3-1-1 Coltona był tylko trochę lepszy niż wynik 2-2-2 Webba. Wypadek na początku decydującego wyścigu finałowego dostarczył Hartowi dużo pracy i ostatecznie jego wyniki 1-3-3 dały mu trzecie miejsce w klasyfikacji dnia.

NAS Analytics TAG

Trystan Hart po raz kolejny ustanowił najszybszy czas okrążenia w kwalifikacjach, aby obsadzić pierwszą bramkę w pierwszym wyścigu. Webb był drugi, Cooper Abbott trzeci, Cory Graffunder czwarty, a lider mistrzostw, Haaker, nie pomógł sobie z wybieraniem bramki jako piąty w kolejności.

Hart następnie zgarnął holeshota tuż przed Haakerem i obaj walczyli przez większą część wyścigu, aż Colton popełnił błąd i spadł na trzecie miejsce. Webb dotrzymywał kroku liderom i szczęśliwie przejął drugie miejsce od Haakera, ale nie był w stanie dojechać na tyle blisko, aby objąć prowadzenie. Abbott zajął czwarte miejsce, wyprzedzając Cory'ego Graffundera.

Drugi wyścig, ze startem w odwróconym porządku, często jest krytycznym punktem dla wyników rundy, kiedy topowi zawodnicy muszą przedzierać się przez stawkę. Danny Lewis zgarnął holeshota, ale to Angus Riordan objął prowadzenie, zanim zawodnicy ukończyli pierwsze okrążenie. Graffunder przeszedł na krótko na czoło, ale Haaker go wyprzedził i utrzymał prowadzenie do mety. Webb również jechał mocny wyścig i zbliżył się do Haakera, musiał jednak zadowolić się drugim miejscem. Hart wolniej przebijał się przez stawkę, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce. Taki wynik po raz kolejny dał trójce najlepszych zawodników taką samą liczbą punktów przed finałowym wyścigiem. Abbott ponownie był czwarty, a Max Gerston piąty.

Po starcie trzeciego wyścigu Hart wystrzelił do przodu i zgarnął holeshota, ale rozbił się na prostej sekcji rytmicznej i spadł na ostatnie miejsce. Haaker przejął prowadzenie i jechał równym tempem, a Webb zmniejszał dystans i ostatecznie wyprzedził Coltona, kiedy Haaker popełnił błąd w rock gardenie. Zwycięstwo w tym wyścigu zapewniłoby Webbowi wygraną rundę, ale przez błąd w tej samej sekcji oddał prowadzenie Haakerowi, który, tym razem, utrzymał je do mety. Haaker wygrał finałowy wyścig i tym samym rundę. Webb był drugi, a Hart, po upadku, przedzierał sie przez stawkę, aby wrócić na trzecie miejsce.

Shelby Turner zalicza doskonały sezon. Zawodniczka KTM odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu w klasie kobiet. W trzeciej rundzie z rzędu Louise Forsley zajęła drugie miejsce, a Morgan Tanke trzecie.

Colton Haaker: - Każde z moich trzech zwycięstw wiązało się z innym zestawem wyzwań i dzisiejszy wieczór nie był inny. W pierwszym wyścigu popełniłem błąd, który kosztował mnie wygraną i postawił mnie w trudnej sytuacji, ale udało mi się to odwrócić w kolejnych dwóch wyścigach. Od drugiej rundy zmagam się z kontuzją pleców, która z każdą rundą staje się coraz gorsza z powodu braku przerwy w rozgrywkach. Jednak radzimy sobie z nią i jak najlepiej wykorzystujemy ważne momenty. Jeszcze tylko dwie rundy i nie mogę się doczekać zakończenia tego sezonu. Liczę na wynik 1-1-1 w jednej z tych dwóch ostatnich rund w przyszłym tygodniu.

Cody Webb: - Dzisiaj tor był bardziej techniczny, co pomogło mi jechać luźniej. W pierwszych trzech rundach było kilka skoków i przeszkód, które były tak szybkie, że z trudem jechałem na luzie. Dlatego teraz dobrze było walczyć o ogólną prędkość. Ostatnio jeździłem raczej długie i równe wyścigi ekstremalne, więc cieszę się, że ponownie odzyskuję intensywność. Mamy jeszcze dwa wyścigi, aby odnieść zwycięstwo.

Trystan Hart: - Szło dobrze, wygrałem pierwszy wyścig i mieliśmy w trójkę remis przed finałem. Udało mi się dobrze wystartować i właśnie wykonałem skok na pierwszym okrążeniu i wtedy przeleciałem przez kierownicę. To nie był dzień na jaki liczyłem, ale ostatecznie udało mi się wrócić na trzecie miejsce.

Ostatnie dwie rundy, pierwotnie zaplanowane w Ford Idaho Center w Boise, ze wzglęu na obostrzenia związane z koronawirusem, zostały przeniesione na Glen Helen Raceway. To wyjątkowa sytuacja, że wszystkie sześć rund odbędzie się w tym samym miejscu, ale sam ten sezon jest wyjątkowy, więc już mało co dziwi zawodników. I nas również. EnduroCross powróci do Glen Helen 2. i 3. listopada.

Wyniki czwartej rundy

1. Colton Haaker 3-1-1
2. Cody Webb 2-2-2
3. Trystan Hart 1-3-3
4. Cooper Abbott 4-4-6
5. Max Gerston 6-5-4
6. Cory Graffunder 5-6-5
7. Noah Kepple 8-10-7
8. Ty Cullins 7-9-9,
9. Spencer Wilton 9-7-10
10. Ryder Leblond 14-8-8
11. William Riordan 11-11-12
12. Branden Petrie 13-13-11
13. Anthony Johnson 12-12-13
14. Angus Riordan 10-14-15
15. Wally Palmer 15-15-14
16. Daniel Lewis 16-16-16

Klasyfikacja generalna AMA EnduroCrossu (po 4 rundach)

1. Colton Haaker 97
2. Trystan Hart 85
3. Cody Webb 84
4. Cooper Abbott 72
5. Cory Graffunder 62
6. Noah Kepple 57
7. Max Gerston 51
8. Ty Cullins 44
9. William Riordan 44
10. Benjamin Herrera 43

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr