tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata SuperEnduro: scenariusz amerykański jest możliwy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata SuperEnduro: scenariusz amerykański jest możliwy

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.20, 11:57 Drukuj

Normalnie o tej porze roku odliczalibyśmy już dni do startu nowego sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro. Niestety nie tym razem, ponieważ jaki mamy rok, każdy wie. Ale organizatorzy szukają dobrego rozwiązania, aby zawodnicy pojechali, a widzowie mogli śledzić rywalizację na żywo.

Czy Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 mogą pójść śladem AMA EnduroCrossu? Rozegranie czterech rund w ciągu dwóch tygodni, w jednej arenie bez widzów z transmisją live. Czy to w ogóle możliwe?

NAS Analytics TAG

- Nasz plan A był dobry i gotowy od lutego tego roku, ale COVID zmienił wszystko - wyjaśnia Bastien Blanchard, którego cytujemy za Enduro21. - W idealnym świecie przeprowadzilibyśmy normalną serię z kibicami i pełnymi arenami, ale to aktualnie niemożliwe, więc musimy znaleźć sposób, który zadziała. Bez publiczności jest to trudne w SuperEnduro, ale pracujemy nad tym.

- Plan B jest taki, żeby rozegrać zawody w Polsce bez publiczności, tylko z relacją TV, aby kibice mogli oglądać wyścigi na żywo. Współpracujemy z polskim organizatorem, aby stworzyć coś podobnego do tego, co zrobili organizatorzy AMA EnduroCrossu. Wszystkie rundy zostałyby skondensowane na tej samej arenie z różnymi układami torów. Rozegralibyśmy serię w ciągu 12-15 dni w połowie lutego - podsumowuje Blanchard.

Jeśli chodzi o różne układy toru na każdą z rund, pomysł ten wyszedł od polskiego organizatora, czyli Agencji SPORT UP, którą prowadzi Tomasz Gagat. Bastien Blanchard nie wyklucza wykorzystania udziału innych dotychczasowych organizatorów między innymi z Niemiec, czy Węgier.

- Pracujemy również nad zaangażowaniem organizatorów z Niemiec i Węgier, ponieważ chcemy zmieniać tor z rundy na rundę, więc być może każdy z nich będzie odpowiadać za układ toru na jedną rundę. Myślę, że to może zadziałać, zmienią się przeszkody i akcenty na torze - kończy Bastien.

Oczywiście największym problemem, z którym aktualnie zmagają sie organizatorzy wydarzeń, jest zakaz organizacji imprez masowych i rogrywanie zawodów sportowych bez udziału publiczności. Niewykluczone, że z początkiem 2021 roku obostrzenia te zostaną zniesione, ale co do tego nie ma żadnej pewności, dlatego plan B jest, póki co, bardziej realnym scenariuszem. Czy dojdzie do skutku? Będziemy was informować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę