tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jonny Walker podpisa umow z Factory Beta [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jonny Walker podpisa umow z Factory Beta [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.04, 10:52 Drukuj

Po wielu latach współpracy z KTM i dość zaskakującym rozstaniu, Jonny Walker potwierdził, że podpisał kontrakt z Betą na sezon 2021.

To, dla jakiej marki będzie jeździć Walker, budziło sporo emocji, po tym jak Jonny i KTM, jego długoletni zespół wyścigowy, oficjalnie rozeszli się pod koniec 2020 roku. Na stole pojawiło się kilku producentów. Spekulowano, że może to być Husqvarna, GASGAS, Sherco lub Beta. Dwie pierwsze marki, od początku były mocno wątpliwe, jako, że, tak jak KTM, należą do koncernu z Mattighofen. Zmiana barw więc, w ramach tej samej "rodziny" wyścigowej, odbyłaby się prawdopodobnie w zupełnie inny sposób i w innym tonie. Z pozostałych dwóch padło na Betę, która poza szeroko rozumianym Enduro, chce także zainstnieć od tego sezonu w motocrossie.

NAS Analytics TAG

- Jestem bardzo podekscytowany, mogąc Wam powiedzieć, że będę ścigać się dla Bety w 2021 roku. Dziękuję wszystkim za wsparcie i nie mogę się doczekać, aby dzielić się z wami tą podróżą, która będzie dobra - powiedział Walker w mediach społecznościowych.

Jonny Walker weźmie udział w Mistrzostwach Świata Hard Enduro i SuperEnduro ze swoim własnym zespołem. Będzie startować na dwusuwowej Becie RR 300 ze wsparciem Beta Factory Racing.

- Podjęcie tej nowej przygody jest dla mnie naprawdę ekscytujące - mówi Walker o swoim nowym zespole. - Widząc sukces, jaki Beta odniosła w Mistrzostwach Świata Enduro na przestrzeni lat, moja decyzja była łatwa. Możliwość kontynuowania współpracy z moimi lojalnymi sponsorami jest niesamowita i jest uznaniem dla ich wizji i obranego kierunku. Nie mogę się również doczekać pracy z nowymi markami i pomocy im w rozwoju.

Przejście Jonny'ego od bycia kierowcą teamu fabrycznego do prowadzenia własnego zespołu to duży krok. Walker w swojej karierze, ścigał się tylko dla KTM'a, więc to na pewno nie jest łatwe zadanie. Ułatwieniem natomiast będzie oficjalne wsparcie ze strony Beta Factory Racing.

Fabrizio Dini, kierownik zespołu Factory Beta, mówi, że z radością wita Walkera na pokładzie: - Beta jest niezmiernie szczęśliwa, mogąc wspierać Jonny'ego, który jest bardzo profesjonalnym i silnym kierowcą światowej klasy. Cieszymy się, że możemy z nim współpracować, ponieważ wiemy, że podchodzi do pracy poważnie i profesjonalnie, a także osiąga wspaniałe wyniki, które z pewnością się ponownie pojawią.

Obecni sponsorzy Walkera pomagający brytyjskiemu zawodnikowi zbudować własny zespół to m.in.: Red Bull, GoPro, POD i Leatt.

Manager zawodników w Leatt, Dave King, wyjaśnia, że ​​Jonny odegrał ważną rolę w rozwoju produktów tego producenta: - W ciągu ostatnich czterech lat Jonny stał się prawdziwą częścią rodziny Leatt i praca z nim to przyjemność. Jego wyniki w wyścigach i osobowość mówią same za siebie, ale testowanie i rozwój produktów pomogły również przenieść naszą markę na wyższy poziom. Kiedy Jonny po raz pierwszy powiedział nam o swoich planach poprowadzenia własnego zespołu w nadchodzącym roku, nie zastanawialiśmy się dwa razy, czy nadal go wspierać. Leatt jest podekscytowany, widząc, jak Jonny wraca na swoje zwycięskie ścieżki i nie może się doczekać współpracy z nim przez wiele kolejnych lat.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr