tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mario Roman wygrywa pierwsz rund Mistrzostw Hiszpanii Hard Enduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mario Roman wygrywa pierwsz rund Mistrzostw Hiszpanii Hard Enduro

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.25, 19:17 Drukuj

Mario Roman szturmem zwyciężył w pierwszej rundzie Mistrzostw Hiszpanii Hard Enduro w Pascuet Offroad Center. Jonny Walker ukończył swoje pierwsze zawody na motocyklu Beta, zajmując drugie miejsce, a Ramon Quer dopełnił podium.

Mistrzostwa Hiszpanii Hard Enduro rozpoczęły się w zimnych styczniowych warunkach. Ostatecznie, na starcie stanęło ponad 170 zawodników, którzy musieli zmierzyć się z trzygodzinną przeprawą po 6,5-kilometrowej, ekstremalnej trasie  zaprojektowanej przez Alfredo Gomeza.

NAS Analytics TAG

Mario Roman odniósł imponujące zwycięstwo. Zawodnik Sherco miał świetny start i będąc z przodu, narzucił naprawdę mocne tempo, które sprawiło, że pokonał wszystkich, w tym Jonny'ego Walkera, który zaliczył słaby start oraz kilka upadków, ale zdołał zdobyć drugie miejsce. Jonny Walker osiągnął najlepszy czas w kwalifikacjach, ale w samym wyścigu użył zbyt twardego musu i nie zdołał utrzymać się na kole Mario. Dodatkowo, po upadku niedługo po starcie, Jonny musiał zjechać na naprawę.

Przypomnijmy, że był to pierwszy wyścig Walkera, odkąd złamał łokieć. Jak sam przyznał, wyścig w jego wykonaniu był kiepski, popełnił mnóstwo błędów, ale był zadowolony z tego, jak spisywał się jego nowy motocykl.

Ramon Quer, który również przeszedł do Bety w tym sezonie, zajął trzecie miejsce. Zazwyczaj Quer startował w Mistrzostwach Hiszpanii Enduro, ale ma on również duże doświadczenie w ekstremalnej odmianie enduro. Ramon wraz z Mario i Jonnym byli jedynymi zawodnikami, którzy byli w stanie pokonywać okrążenia w czasie poniżej 16 minut.

Xavi Leon zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a za nim uplasował się Josu Artola, który zamknął pierwszą piątkę i grupę zawodników, która zaliczyła 11 okrążeń, czyli o dwa mniej niż Mario Roman.

Zwycięstwo w klasie kobiet przypadło Sandrze Gómez, która ukończyła rywalizację na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej, po tym, jak przejechała osiem okrążeń.

Zwycięzca Rajdu Dakar z 2017 roku i zdobywca trzeciego miejsca w tegorocznej edycji tego wydarzenia, Sam Sunderland, ukończył sobotnie kwalifikacje, jednak nie pojawił się w niedzielę na linii startu.

Alfredo Gómez: - Mieliśmy wspaniały wyścig. Celem było, aby zarówno amatorzy, jak i najlepsi zawodnicy mogli się nim cieszyć i myślę, że tak było. Pracujemy już nad kolejną edycją i wkrótce ją ogłosimy. Bądźcie czujni!

Wyniki klasy Open

1. Mario Roman
2. Jonny Walker
3. Ramon Quer
4. Xavier Leon
5. Josu Artola
6. Eloi Salsench
7 . Ivan Pueyo
8. Alberto Aramburu
9. Jordi Quer
10. Carlos Rivero

Zdjęcie: RFME

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr