tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Roman, Walker i Sunderland wystartuj w Mistrzostwach Hiszpanii Hard Enduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Roman, Walker i Sunderland wystartuj w Mistrzostwach Hiszpanii Hard Enduro

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.22, 11:32 Drukuj

Pierwsza runda hiszpańskich mistrzostw Hard Enduro w Katalonii odbędzie się już w ten weekend 23-24 stycznia. Na starcie nie zabraknie Mario Romana, Jonny'ego Walkera i... Sama Sunderlanda.

Hiszpan, Mario Roman, startuje w roli faworyta wraz z Jonnym Walkerem, który debiutuje z własnym zespołem i na nowym motocyklu. Niespodziewanym nazwiskiem wśród zgłoszonych zawodników jest zwycięzca Rajdu Dakar 2017, Sam Sunderland. Sam pojedzie pierwsze w swojej karierze zawody hard enduro, świeżo po tym jak stanął na podium w Dakarze 2021.

NAS Analytics TAG

W rywalizacji weźmie udział także Alfredo Gomez, który równocześnie jest projektantem i szefem toru, dlatego jego rezultat nie będzie wliczany do ostatecznych wyników.

W sumie, ponad 160 zawodników rozpocznie europejski sezon ekstremalnego enduro 2021 podczas nowo utworzonych Mistrzostw Hiszpanii Hard Enduro, które odbędą się w Pascuet Off Road Centre w Katalonii. Jest to miejsce dobrze znane wielu zawodnikom, w tym Walkerowi i Romanowi.

Wyścig zostanie rozegrany przez weekend. W sobotę zawodnicy będą mogli pojechać na okrążenie zapoznawcze, zanim wystartują w kwalifikacjach, które ustalą kolejność startową na niedzielę. Natomiast w niedzielę, zawodnicy będą startować rzędami po 10. Start każdego z rzędów będzie następować co minutę. Wszyscy zawodnicy będą musieli zmierzyć się z nieco ponad sześciokilometrową ekstremalną trasą w czasie trzech godzin dla klas pro i dwóch dla klas amatorskich.

Organizatorzy i, odpowiedzialny za przygotowanie trasy, Alfredo Gomez twierdzą, że będzie ona także "przyjazna dla amatorów". Wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ na weekend prognozy zapowiadają deszcze i niskie temperatury, co może się skończyć nieprzyjemną batalią w wielkim błocie.

Ponieważ Hiszpania nadal podlega ograniczeniom związanym z Covid, wydarzenie odbędzie się bez udziału widzów.

Więcej informacji znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr