tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pol Tarres przenosi si do Yamahy, dziki ekstremalnym testom Tenere 700
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pol Tarres przenosi si do Yamahy, dziki ekstremalnym testom Tenere 700

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.08, 11:08 Drukuj

Specjalista od Hard Enduro, Pol Tarres przenosi się do Yamahy na sezon 2021. Będzie ścigać się dwusuwową YZ w Mistrzostwach Świata Hard Enduro i SuperEnduro, a także kontynuować swoje wyczyny na motocyklu adventure - Tenere 700.

Pol Tarres jest dobrze znany jako specjalista od ekstremalnego Enduro. Hiszpan jest stałym uczestnikiem jednych z najtrudniejszych wydarzeń na świecie w ostatnich sezonach w ramach serii WESS oraz Mistrzostw Świata SuperEnduro. Znany jest także z filmów, w których prezentuje swoje umiejętności. W zeszłym roku podczas przerwy w startach, Pol wypuścił serię udanych produkcji, w tym niesamowite video z motocyklem Yamaha Tenere 700.

NAS Analytics TAG

Niedawno Tarres ogłosił, że rozstaje się z TTR Oficine Rigamonti, włoskim zespołem, który przez dwa sezony wspierał go w serii WESS i Mistrzostwach Swiata SuperEnduro. Na informację o nowym kontrakcie nie musieliśmy długo czekać.

- Będę się ścigać Yamahą. Podpisałem kontrakt z Yamaha Europe na poziomie międzynarodowym, aby ścigać się w Mistrzostwach Świata Hard Enduro i SuperEnduro, a także być ambasadorem Tenere 700 na całym świecie. Poza ściganiem, zrobię kilka filmów i treści dla mediów społecznościowych. Najprawdopodobniej wezmę też udział w rajdzie. Będę się ścigać w hiszpańskich krajowych enduro i innych popularnych wyścigach, jak na przykład Bassella Race, aby pokazać, do czego ten motocykl jest zdolny.

To dość zaskakujący ruch, zwłaszcza, że Yamaha praktycznie nie istnieje w hard enduro.

- W tej chwili Yamaha tak naprawdę nie jest obecna na scenie Extreme Enduro i dlatego chcieli, aby ktoś ścigał się w tej dyscyplinie, aby wprowadzić do niej markę. Będę ścigał się na specjalnie do tego przystosowanej YZ 250. Jeśli będziemy uważać, że potrzebujemy trochę więcej mocy, podkręcimy ją do 300 cm3, ale myślę, że wystarczy 250.

Jak tłumaczy Pol, nie będzie to zespół typowo fabryczny, tylko jego własny: Yamaha 13 Pol Tarres Team. Zawodnik uważa, że nie potrzebuje dużego teamu. Wystarczy bus i świetny zespół ludzi, którym ufa.

Poza startami w tym sezonie, Pol, jak wspomniał wcześniej, będzie również ambasadorem Yamahy Tenere 700. Wszystko za sprawą video, które przyciągnęło uwagę wielu ludzi, w tym ludzi z Yamahy. Produkcja, na dzień dzisiejszy, ma już ponad milion wyświetleń, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne produkcje. Póki co, jak widać poniżej, Pol świetnie się bawi na dużym motocyklu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr