tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull Override: Mario Roman wygrywa w Teksasie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Red Bull Override: Mario Roman wygrywa w Teksasie

Autor: Dominika Jochymska 2020.12.08, 11:09 Drukuj

Mario Roman odniósł swoje pierwsze, duże zwycięstwo w amerykańskim hard enduro, wyprzedzając Cody'ego Webba o niecałe trzy minuty, po sześciu godzinach ścigania się w brutalnym Red Bull Override 2020.

Wyścig rozpoczął się o godzinie 14:00 i zakończył w ciemnościach o godzinie 20:00. Pętla w Rocky Ridge Ranch w północnym Teksasie liczyła 11 mil (17,7 km) i łączyła w sobie wyczerpujące podjazdy, skały oraz sekcje w stylu EnduroCrossu. Zawodnicy musieli zmierzyć się z sześciogodzinnym limitem czasu, aby wykonać jak najwięcej okrążeń i zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych.

NAS Analytics TAG

Trasa zawierała trzy skróty "Override", które otwierały się w odstępach 90 minut, co radykalnie skracało trasę i dawało zawodnikom szansę na zyskanie czasu, ale tylko wtedy, gdy byli w stanie pokonać coraz trudniejsze, kamieniste podjazdy.  Kiedy się ściemniło, stało się to jeszcze trudniejsze.

Webb prowadził przez dwa pierwsze okrążenia, Roman był tuż za nim, a Hart kilka minut za nimi na trzecim miejscu. Roman objął prowadzenie na trzecim okrążeniu i przez kilka następnych godzin powoli budował sobie przewagę i utrzymał ją do mety. Zakończył osiem okrążeń i był jedynym zawodnikiem, który ukończył pierwszy punkt kontrolny na dziewiątym okrążeniu. Webb ukończył osiem okrążeń, a Trystan Hart, po szeregu problemów, w tym po wymianie rury wydechowej, ukończył siedem okrążeń, gdy upłynął czas. Tu warto dodać, że zawodnicy nie mogą liczyć na pomoc z zewnątrz i muszą samodzielnie naprawiać swoje motocykle.

Do zawodów zgłosiło się 66 zawodników, ale tylko 25 ukończyło przynajmniej jedno okrążenie. Zaledwie 15 zawodników ukończyło trzy okrążenia.

- W Romaniacs jechałem na poziomie, z którym mogłem myśleć o wygranej, ale miałem wypadek. Nie byłem zadowolony z kończenia sezonu w ten sposób. To moja pierwsza wygrana w USA i bardzo się cieszę! Dziękuję mojemu przyjacielowi Rodrigo z Sherco Colorado za pomoc w moim starcie. Sześć godzin było bardzo wymagające i jestem po prostu bardzo szczęśliwy, że mogłem rywalizować w Red Bull Override w tym roku - powiedział Roman.

- Jestem podekscytowany wynikiem zespołu Sherco. Mario i ja zajęliśmy pierwsze i drugie miejsce i myślę, że to naprawdę coś mówi. Sześć godzin to dużo czasu, Po około trzech i pół godzinie zaczęły się skurcze, a ja straciłem sporo na rzecz Mario. Pierwsza sekcja Override zrujnowała mnie. Przejechałem ją tylko raz bez pomocy innych zawodników. Poza tym świetnie się bawiłem! - powiedział Webb.

- Skurcze ścięgien to nie był żart. Wiele razy musiałem zsiadać z motocykla. Podczas wyścigu nie mogłem się doczekać, aż to się skończy, a teraz chcę to powtórzyć. Nie mogę się doczekać przyszłego roku - powiedział z kolei Hart.

Wyniki Red Bull Override 2020

1. Mario Roman
2. Cody Webb
3. Trystan Hart
4. Nick Fahringer
5. Quinn Wentzel
6. Keith Sweeten
7. James Flynn
8. Josh Staley
9. Tyler Kinkade
10. Rodrigo Lopes

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr