tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki drugiej rundy w Glen Helen [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: wyniki drugiej rundy w Glen Helen [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.25, 19:17 Drukuj

Colton Haaker zakończył idealny dla siebie weekend z, w sumie, dwoma zwycięstwami w dwóch rundach AMA EnduroCrossu w Glen Helen. W sobotnie popołudnie tor mniej pasował Cody'emu Webbowi, który był trzeci. Drugie miejsce zajął Trystan Hart.

Colton Haaker zdołał wybronić swoją sytuację po wypadkach, które zaliczał. Z wynikiem 3-1-1 pokonał Trystana Harta, który, widać było wyraźnie, odnalazł swój rytm i tempo, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji zawodów z wynikami 1-4-2.  Cody Webb, który narzekał trochę na zbyt dużą ilość skoków, uzupełnił podium z wynikami 2-2-3.

NAS Analytics TAG

W kwalifikacjach, Trystan Hart drugi dzień z rzędu ustanowił najszybszy czas okrążenia w Glen Helen, wyprzedzając Webba, Coopera Abbotta, Noah Kepple i Haakera, który dojechał na piątym miejscu po tym jak rozbił się na swoim okrążeniu.

Następnie Hart poprawił swój wynik kwalifikacyjny, zdobywając holeshota w pierwszym wyścigu z Haakerem i Webbem tuż za nim. Był to zwiastun dobrej bitwy pomiędzy trzema faworytami do tytułu. Zawodnicy pozostawali blisko siebie przez większość wyścigu, aż Haaker popełnił błąd, na dwa okrążenia przed końcem, pozwalając Hartowi odjechać, a Webbowi zająć drugie miejsce, które ten utrzymał do mety. Haaker utrzymał trzecie miejsce, a Abbott wygrał walkę z Corym Graffunderem o czwarte miejsce.

W drugim wyścigu z odwróconą kolejnością startu, tradycyjnie najlepsza ósemka z pierwszego wyścigu startowała z drugiej linii. Wally Palmer wykorzystał start z pierwszego rzędu i zgarnął holeshota. Abbott świetnie wystartował z drugiego rzędu tuż za Palmerem, a Haaker nie został daleko w tyle. W przeciwieństwie do Haakera, Webb i Hart byli bardziej z tyłu i musieli mocno popracować, aby przedostać się do przodu.

Haaker przeszedł przez stawkę, aby przejąć prowadzenie od Abbotta w ciągu kilku okrążeń, a Webb wkrótce był drugi. Graffunder dotarł do trzeciego miejsca i utrzymał to miejsce do mety. W pewnym momencie Hart spadł na ostatnie miejsce, ale był w stanie odpracować stratę i ukończyć wyścig na czwartym miejscu. Abbott uzupełnił pierwszą piątkę.

W trzecim wyścigu Haaker zgarnął holeshota z Webbem i Hartem jadącymi mu niemal na kole. Sytuacja była mocno napięta, ponieważ którykolwiek z nich wygrałby trzeci wyścig, wygrałby także w klasyfikacji rundy. Presja rosła w miarę trwania wyścigu, ponieważ wszyscy trzej zawodnicy jechali bardzo blisko siebie przez kilka okrążeń. Hartowi udało się przecisnąć obok Webba i zniwelować stratę do Haakera. Wyglądało na to, że może ostro zawalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji zawodów. Haaker jednak trzymał się mocno i zdołał wypracować małą przewagę na ostatnich dwóch okrążeniach. Hart był drugi, a Webb trzeci. Obaj zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce na podium. Benjamin Herrera zajął mocną czwartą pozycję w końcowym wyścigu, co dało mu szóste miejsce w klasyfikacji dnia. Graffunder zajął piąte miejsce i ogólnie czwarte w klasyfikacji rundy, a Abbott finiszował na siódmym miejscu zajmując piąte w klasyfikacji.

Shelby Turner odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w klasie kobiet. Louise Forsley poprawiła się o jedną pozycję z poprzedniego dnia i zajęła drugie miejsce na swoim Sherco, a Morgan Tanke zajęła trzecie miejsce na swojej Becie.

Colton Haaker: - Podczas treningu miałem poważny upadek, ponieważ system holeshot nie zadziałał. Potem rozbiłem się podczas hot lap (w SuperEnduro jest to Super Pole), ale nadal udało mi się zdobyć piąte miejsce. Pierwszy wyścig szedł dobrze, ale zostałem wyeliminowany, próbując pokonać Wally'ego Palmera, więc spadłem z powrotem na trzecie miejsce. Drugi wyścig był o wiele lepszy, ponieważ wypracowałem sobie drogę do czołówki i zrobiłem swoje do końca. A potem holeshot w ostatnim wyścigu pomógł mi wygrać. Czerwona tabliczka jest ciężka i ciężka jest obrona tytułu, ale cieszę się, że mogłem rozpocząć sezon we wspaniałym stylu.

Trystan Hart: - W pierwszym wyścigu odjechałem Coltonowi i to jest coś, co chciałem zrobić od dawna. Wspaniale jest wiedzieć, że mam prędkość, aby ścigać się z Coltonem i Codym o zwycięstwo, a teraz muszę to wszystko połączyć. Wiedziałem w tym ostatnim wyścigu, że wygrana da mi wygraną w rundzie i mocno naciskałem, ale zabrakło mi czasu. W przyszłym tygodniu mamy kolejne dwie rundy i nie mogę się ich doczekać.

Cody Webb: - Wybrałem złą drogę w tym ostatnim wyścigu. Wcześniej pięć razy z rzędu zajmowałem drugie miejsce. Na tym torze było dużo skoków, co nie pasowało do mojego stylu. Jestem zadowolony z dobrego wyniku i ogólnie myślę, że przez te dwie rundy wiele się nauczyliśmy o motocyklu. Zdecydowaliśmy się ścigać czterosuwem zaledwie kilka tygodni temu i nadal wprowadzaliśmy pewne zmiany. W tym tygodniu przeprowadzimy więcej testów i postaramy się poprawić w następnych dwóch rundach tutaj, w Glen Helen pod koniec tygodnia.

Kolejne dwie runday AMA EnduroCrossu odbędą się również w Glen Helen, w piątek i sobotę 29 i 30 października.

Przejazd w Glen Helen z perspektywy Cory'ego Graffundera

Wyniki klasy Pro

1. Colton Haaker 3-1-1
2. Trystan Hart 1-4-2
3. Cody Webb 2-2-3
4. Cory Graffunder 5-3-5
5. Cooper Abbott 4-5-7
6. Benjamin Herrera 7-6-4
7. Noah Kepple 8-8-6
8. Ryder Leblond 6-7-10
9. Anthony Johnson 10-9-8
10. William Riordan 9-10-11
11. Ty Cullins 11-13-9
12. Spencer Wilton 13-11-13
13. Brandon Petrie 14-12-14
14. Daniel Lewis 16-15-12
15. Wally Palmer 15-14-15
16. Max Gerston 12-16-16

Klasyfikacja generalna klasy Pro (po 2 rundach)

1. Colton Haaker 50
2. Cody Webb 42
3. Trystan Hart 40
4. Cooper Abbott 36
5. Cory Graffunder 34
6  Noah Kepple 29
7. Benjamin Herrera 28
8. Ty Cullins 22
8. Anthony Johnson 22
8. Ryder Leblond 22
8. William Riordan 22

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Więcej informacji na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr