tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki trzeciego starcia w Glen Helen [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA EnduroCross: wyniki trzeciego starcia w Glen Helen [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.30, 20:02 Drukuj

Trystan Hart odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w rundzie AMA EnduroCrossu podczas trzeciej odsłony serii w Glen Helen Raceway.

Po tym, jak Colton Haaker wygrał pierwszy wyścig, a Cody Webb wygrał drugi, Hart uplasował się w obu wyścigach na drugim miejscu, a trzeci wygrał przypieczętowując zwycięstwo w rundzie.

NAS Analytics TAG

Colton Haaker ustawił wysoko poprzeczkę najszybszym okrążeniem kwalifikacyjnym, aby jako pierwszy wybrać sobie bramkę do pierwszego wyścigu. Cody Webb był drugi, a Hart trzeci. Cooper Abbott był czwarty, a Ty Cullins zamknął pierwszą piątkę na zmienionym i bardziej technicznym torze, w porównaniu do poprzedniego weekendu.

W pierwszym wyścigu Haaker zgarnął holeshota, ale Hart szybko przejął prowadzenie w sekcji rock garden. Hart prowadził przez półtora okrążenia, po czym Haaker odbił prowadzenie, które utrzymał tym razem do samej mety, a Hart utrzymał się na drugiej pozycji. Webb od początku wyścigu wypracował sobie trzecie miejsce, ale nie zdołał zbliżyć się ani do Haakera, ani do Harta. Abbott po raz kolejny zaliczył solidny wyścig i ukończył na czwartym miejscu, a czołową piątkę zamknął Max Gerston.

W drugim wyścigu z odwróconą kolejnością startu, Noah Kepple objął prowadzenie, a Wally Palmer i Anthony Johnson jechali mu na kole. Haaker i Webb szybko przedarli się przez stawkę, aby objąć drugie i trzecie miejsce w połowie drugiego okrążenia. Następnie Webb wyprzedził Haakera i Kepple'a, aby objąć prowadzenie. Potem z kolei Haaker wykorzystał szansę i wyprzedził obu zawodników, aby objąć prowadzenie. Wydawało się, że Haaker jest na najlepszej drodze do zwycięstwa, ale na niewiele ponad okrążenie do końca zderzył się z dublowanym zawodnikiem i spadł na trzecie miejsce. Hart w międzyczasie dojechał aż do Webba i obaj zawodnicy walczyli do samej mety. Ostatecznie wygrał Webb, drugi był Hart, a Haaker odzyskał trzecie miejsce. Kepple utrzymał się na czwartym miejscu, a Abbott na piątym.

Webb, Hart i Haaker stanęli na starcie do trzeciego wyścigu z remisem, ale to Cooper Abbott zgarnął holeshota. Webb jechał na drugim miejscu, a Haaker zaliczył upadek w pierwszym zakręcie i postawił sobie trudne zadanie na ten bieg. Webb objął prowadzenie pod koniec pierwszego okrążenia, a Hart podążał za nim. Na czwartym okrążeniu udało mu się wyprzedzić Cody'ego i utrzymywał wygodne prowadzenie. Haaker mocno odrobił straty, a na ostatnich okrążeniach utorował sobie drogę do drugiego miejsca jadąc w zawrotnym tempie.

Gdy Hart zdawał się nieco zluzować, Haaker zbliżył się i agresywnie go wyprzedził na wyjeździe z sekcji rock garden. Hart długo nie czekał z rewanżem, odebrał Haakerowi prowadzenie na końcu kolejnej prostej sekcji z potrójnymi szynami i powstrzymał Coltona aż do mety. Wygrana w trzecim wyścigu zapewniła Hartowi zwycięstwo w klasyfikacji dnia przed Haakerem i Webbem. Abbott zajął piąte miejsce w wyścigu, aby zająć czwarte miejsce w klasyfikacji dnia, podczas gdy Gerston odwrotnie, zajął czwarte miejsce w ostatnim wyścigu, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji dnia.

Shelby Turner po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w klasie kobiet, wyprzedzając Louise Forsley i Morgan Tanke.

Trystan Hart: - Fajnie jest wreszcie wygrać w klasyfikacji rundy. Prawie straciłem to zwycięstwo na ostatnim okrążeniu, kiedy Colton na mnie uderzył, ale udało mi się odzyskać prowadzenie i zapewnić sobie pierwsze zwycięstwo! Pierwsza wygrana, to jest szalone, ale nie jestem przesadnie podekscytowany, ponieważ bardziej skupiam się na klasyfikacji mistrzostw, a tam wciąż mam pewien deficyt do odrobienia. Więc wrócę jutro, aby spróbować zyskać więcej punktów.

Colton Haaker:  - Pierwszy wyścig był prawie idealny. Drugi wyścig szedł dobrze, dopóki dublowany zawodnik nie wywrócił się przede mną i nie zabrał mnie ze sobą. Ostatni wyścig, byłem trochę bardziej z tyłu niż chciałem być przez wybór bramki i upadek w pierwszym zakręcie. Chciałem zobaczyć, jak bardzo mogę wrócić do gry i skończyłem na objęciu prowadzenia na ostatnim okrążeniu. Mały błąd pozwolił Trystanowi wrócić na czoło. Było blisko, ale przynajmniej uratowałem drugie miejsce.

Cody Webb: - Nie był to dokładnie rezultat, na jaki liczyłem. Podczas pierwszego wyścigu trzymałem się liderów, ale nie byłem w stanie walczyć o żadne z dwóch pierwszych miejsc. W drugim wyścigu udało mi się dotrzeć do przodu, ale potem Colton zdołał mnie wyprzedzić i prowadził, dopóki nie został zdjęty przez dublowanego zawodnika. Trzymałem sie i pilnowałem wewnętrznej linii, żeby utrzymać Trystana za sobą. Dobrze było wygrać pierwszy wyścig w tym sezonie. Zrobiłem wszystko, co mogłem w ostatnim wyścigu, ale jechałem trochę za słabo. Dziś był to zdecydowanie bardziej techniczny tor, a ja zdałem sobie sprawę, że generalnie trenuję do dłuższych ekstremalnych wyścigów w lesie i brakuje mi trochę intensywności potrzebnej do EnduroCrossu. Wrócę jutro i spróbuję się poprawić.

Wyniki trzeciej rundy

1. Trystan Hart 2-2-1
2. Colton Haaker 1-3-2
3. Cody Webb 2-2-3
4. Cooper Abbott 4-5-5
5. Max Gerston 5-6-4
6. Benjamin Herrera 6-8-7
7. Noah Kepple 9-4-9
8. Cory Graffunder 7-12-6
9. William Riordan 12-11-8
10. Spencer Wilton 14-7-10
11. Ron Commo 11-13-11
12. Ty Cullins 16-9-12
13. Wally Palmer 13-10-14
14. Anthony Johnson 10-15-15
15. Daniel Lewis 15-14-13
16. Ryder Leblond 8-16-16

Szybki podgląd na zmagania podczas trzeciej rundy

Pełne wyniki trzeciej rundy znajdziecie TUTAJ.

Więcej na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr