tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wymieniasz samodzielnie olej? Od przyszłego roku zapłacisz kaucję 10 zł za litr!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wymieniasz samodzielnie olej? Od przyszłego roku zapłacisz kaucję 10 zł za litr!

Autor: Janusz Bębenek 2020.08.03, 18:23 10 Drukuj

System gospodarowania odpadami olejowymi wciąż nie jest u nas do końca szczelny i duża część przepracowanych środków smarnych trafia do przysłowiowej kanalizacji lub jest spalana w piecach grzewczych. Rząd pracuje nad nowym rozporządzeniem w tej sprawie, które zakłada pobieranie kaucji od olejów kupowanych przez klientów indywidualnych. 

Trzy ministerstwa - Rozwoju, Klimatu i Finansów, pracują nad uszczelnieniem systemu utylizacji przepracowanych olejów oraz innych środków smarnych. W tej chwili są one często spalane w domowych piecach bez żadnych instalacji oczyszczających spaliny, bądź zwyczajnie wyrzucane. 

NAS Analytics TAG

W projekcie nowego rozporządzenia znalazła się propozycja, by klienci kupujący olej w butelkach płacili kaucję w wysokości nawet 10 zł za litr, która byłaby zwracana w momencie oddania starego oleju w odpowiednim punkcie utylizacji, warsztacie lub sklepie. 

Zmiana przepisów miałaby wejść w życie już od nowego roku. Czy będzie skuteczna? Na pewno zwiększy uciążliwość przeprowadzania samodzielnych napraw. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę