tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dolny lsk: policjanci zatrzymali faszerzy oleju silnikowego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dolny lsk: policjanci zatrzymali faszerzy oleju silnikowego

Autor: Raff 2018.07.03, 13:59 3 Drukuj

Tysiące litrów podrabianego oleju silnikowego zabezpieczyli policjanci z Dolnego Śląska. Olej o nieustalonych parametrach rozlewany był do butelek z logotypami najbardziej znanych marek.

Oszuści działali w bardzo prosty sposób - kupowali hurtowe ilości najtańszego oleju silnikowego o niewiadomych parametrach i rozlewali go następnie do butelek na specjalnie przygotowanej w tym celu linii.

NAS Analytics TAG

Butelki do złudzenia przypominały te stosowane przez największych producentów. Głównymi odbiorcami były małe sklepy motoryzacyjne i sprzedawcy handlujący na targowiskach. Policjanci szacują, że wartość nielegalnej produkcji mogła przekroczyć 3 miliony złotych.

Fałszywy olej może wyrządzić w silniku ogromne spustoszenie - brak odpowiednich kryteriów jakościowych i lepkościowych powoduje niedostateczne smarowanie, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza podczas rozruchu silnika.

Pamiętajmy, by kupować olej do naszych motocykli tylko u sprawdzonych sprzedawców i w dobrze znanych nam warsztatach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr