tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dolny Śląsk: policjanci zatrzymali fałszerzy oleju silnikowego NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dolny Śląsk: policjanci zatrzymali fałszerzy oleju silnikowego

Autor: Raff 2018.07.03, 13:59 3 Drukuj

Tysiące litrów podrabianego oleju silnikowego zabezpieczyli policjanci z Dolnego Śląska. Olej o nieustalonych parametrach rozlewany był do butelek z logotypami najbardziej znanych marek.

Oszuści działali w bardzo prosty sposób - kupowali hurtowe ilości najtańszego oleju silnikowego o niewiadomych parametrach i rozlewali go następnie do butelek na specjalnie przygotowanej w tym celu linii.

NAS Analytics TAG

Butelki do złudzenia przypominały te stosowane przez największych producentów. Głównymi odbiorcami były małe sklepy motoryzacyjne i sprzedawcy handlujący na targowiskach. Policjanci szacują, że wartość nielegalnej produkcji mogła przekroczyć 3 miliony złotych.

Fałszywy olej może wyrządzić w silniku ogromne spustoszenie - brak odpowiednich kryteriów jakościowych i lepkościowych powoduje niedostateczne smarowanie, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza podczas rozruchu silnika.

Pamiętajmy, by kupować olej do naszych motocykli tylko u sprawdzonych sprzedawców i w dobrze znanych nam warsztatach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę