tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wymiana oleju na własnym podwórku nielegalna? Straż miejska nie pozostawia wątpliwości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wymiana oleju na własnym podwórku nielegalna? Straż miejska nie pozostawia wątpliwości

Autor: Raff 2018.05.27, 20:35 17 Drukuj

Jeśli wymieniasz olej pod blokiem lub nawet na własnym podwórku, narażasz się na srogi mandat. W wielu miastach w Polsce wszelkie naprawy i czynności serwisowe mogą być przeprowadzane tylko w warsztatach.

Choć obrazki z kierowcami zmieniającymi olej w samochodach pod blokami zniknęły z polskich ulic, wciąż wielu z nas samodzielnie wykonuje tę operację w zaciszu własnych garaży. Nie tylko tę zresztą - zdarza nam się samemu wymieniać płyn chłodniczy, hamulcowy, a nawet lakierować elementy motocykla.

NAS Analytics TAG

Każda z wymienionych czynności może być jednak powodem do nałożenia przez straż miejską mandatu. Regulują to uchwały w poszczególnych gminach i miastach. Powodem wprowadzenia takiego ograniczenia jest troska o środowisko.

Pytany przez nas dyżurny straży miejskiej w Krakowie potwierdza: na terenie miasta obowiązuje całkowity zakaz wykonywania napraw blacharskich, przeprowadzania czynności serwisowych polegających na wymianie płynów, a nawet mycia pojazdów poza wyznaczonymi do tego celu miejscami. Te "wyznaczone miejsca" to rzecz jasna warsztaty i myjnie.

Podobne regulacje obowiązują w wielu innych miastach, na przykład we Wrocławiu. Niedawno 300-złotowy mandat otrzymał tam jeden z mieszkańców, który wymieniał olej w samochodzie w pobliżu swojego domu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę