tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Straż miejska znów będzie wlepiać kierowcom mandaty! Jest projekt rozporządzenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Straż miejska znów będzie wlepiać kierowcom mandaty! Jest projekt rozporządzenia

Autor: Raff 2020.07.10, 16:41 3 Drukuj

Straż miejska odzyska część swoich dawnych uprawnień. MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia, w którym nadaje tej służbie możliwość karania mandatami kierowców wjeżdżających bez zezwolenia do zielonych stref.

Wprowadzona kilka lat temu nowelizacja ustaw o strażach miejskich i gminnych odebrała tej formacji prawo do obsługi fotoradarów i radarów. Strażnicy mogą oddziaływać na kierowców w bardzo ograniczonym zakresie, większość kompetencji ma tutaj policja. Ale ta sytuacja może się wkrótce skończyć - MSWiA chciałoby, aby straż miejska miała prawo karać mandatami kierowców, którzy nielegalnie wjeżdżają do tak zwanych zielonych stref, czyli obszarów, z ograniczeniem ruchu dla pojazdów spalinowych.

NAS Analytics TAG

Jednym z takich obszarów jest na przykład krakowska dzielnica Kazimierz. Tam zielona strefa okazała się jednak totalną porażką, oprotestowaną chyba przez wszystkie możliwe grupy interesu - mieszkańców, przedsiębiorców, aktywistów, a nawet lokalnych polityków. Niemniej jednak strefy takie wciąż są w zainteresowaniu samorządów, które mogą wprowadzać je na dowolnym obszarze, podlegającym ich zarządowi.

Tutaj właśnie otwiera się nowe pole do działania dla miejskich strażników. Ich zadaniem byłoby pilnowanie, czy kierowcy nie naruszają zasad zielonej strefy, a w razie stwierdzenia takiego naruszenia, karanie ich mandatami. Te zasady to przede wszystkim wjazd na teren strefy pojazdem spalinowym. Strażnicy już zacierają ręce, a samorządy upatrują w tej nowelizacji możliwości dodatkowego przychodu dla miasta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę