tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Weekendowa przygoda z Afric [video]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Weekendowa przygoda z Afric [video]

Autor: Piotr Barry Barya 2018.01.18, 11:39 1 Drukuj

Materiał zrealizowaliśmy podczas jednego z upalnych weekendów ubiegłego roku. Pogoda w sezonie 2017 nie była łaskawa, więc gdy już dopisała, wykorzystywaliśmy ją w stu procentach… Było tak fajnie, że w nadchodzącym sezonie powtórzymy taki wyjazd, ale tym razem to Wy wskażecie kierunek i wyzwanie… Dla autora najciekawszego pomysłu zorganizujemy na weekend drugą Africę Twin i zabierzemy go ze sobą (szczegóły na końcu materiału).  

Wystartowałem z Warszawy późnym popołudniem zamieniającym się powoli w wieczór. Przemknąłem sprawnie przez zakorkowaną stolicę i pojechałem w kierunku Częstochowy. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego zjechałem z trasy, by zachód słońca obejrzeć z tamy na Zalewie Sulejowskim, w miejscowości Smardzewice. Na nocleg zatrzymałem się kilkadziesiąt kilometrów za Piotrkowem Trybunalskim. Rano ruszyłem dalej. Gigantyczny korek na trasie zachęcił mnie do zjazdu na polne drogi. Chwilę później urządziłem sobie radosne i spontaniczne safari na rozległych ścierniskach i łąkach… Postąpiłem bardzo głupio nie sprawdzając wcześniej terenu… Skończyło się to tak, że w pewnej chwili, niespodziewanie, przed moimi oczami wyrósł… rów melioracyjny. Tyle dobrego, że ekipa video była w pogotowiu i wszystko udało się uwiecznić na nagraniu…

NAS Analytics TAG

W podzięce za cudowne wyjście z opresji pojechałem na Jasną Górę, a stamtąd dalej przez Dąbrowę Górniczą w stronę Bielska-Białej. W pewnym momencie wilczy apetyt wziął górę, więc zacząłem się rozglądać za miejscem, gdzie można chwilę odpocząć i coś zjeść. Tak trafiłem do Warowni w miejscowości Pszczyna (kwas chlebowy wygrał wszystko!). Z pełnym żołądkiem i rozpieszczonym podniebieniem dotarłem sprawnie w górzyste tereny i obrałem sobie za kolejny cel wjazd na Górę Orłową w Ustroniu. Oczywiście będąc w tych stronach na motocyklu nie można odmówić sobie przejazdu po winklach na drodze z Wisły do Szczyrku - to obowiązkowy punkt programu. Sobotę zakończyłem radosną biesiadą w jednej z lokalnych pizzerii (wiem, że może to mało lokalna potrawa, lecz moja miłość do pizzy jest niepohamowana). Niedziela powitała mnie klimatem jeszcze bardziej afrykańskim, więc na dzień dobry postanowiłem poszukać ochłody w Jeziorze Żywieckim. Zniechęciła mnie trochę spora ilość śmieci porozrzucanych przy brzegu (swoją drogą, bardzo smutna sprawa z tym śmieceniem gdzie się da), ale woda sprawiała wrażenie czystej. Ogólnie to przepiękna, malownicza okolica z wybitnym potencjałem rekreacyjnym. Widokami nie zachwycałem się jednak długo, bo kolejny cel był dość ambitny i nie miałem wiele czasu. Jeśli zastanawialiście się, dlaczego moje Africa Twin była wyposażona w kostkowe opony, to odpowiedź jest prosta - postanowiłem wjechać na szczyt Skrzyczne. Nie do końca wiedziałem, czego się spodziewać na podjeździe, więc wolałem być odpowiednio przygotowany. Szczególnie, że jazda w terenie, delikatnie mówiąc, nie jest moją mocną stroną. Mówiąc bardziej bezpośrednio - nie potrafię jeździć w terenie. Na piachu, błocie i kamienistych podjazdach jestem zdecydowanie typem niedzielnego kierowcy… Od razu rozwieję też wątpliwości dotyczące wjazdu na Skrzyczne - konieczne było zorganizowanie specjalnych pozwoleń i zgody. Samo zdobycie szczytu nie było jednak celem finalnym. Czekała na mniej jeszcze dodatkowa atrakcja w postaci widokowego lotu ze Skrzycznego… Urok tego sportu ciężko przekazać nawet w filmie, ale popatrzcie tylko na te widoki! Po wszystkim zorientowałem się, że weekend dobiega końca i trzeba wracać do domu. Tym razem zachód słońca zastał mnie w okolicach Dąbrowy Górniczej, więc zjechałem na chwilę na wybrzeże Pogorii. Do Warszawy wróciłem w okolicach północy. To był naprawdę dobry weekend!

A teraz… Teraz Ty rzuć wyzwanie Africe Twin i podejmij je razem z ekipą Ścigacz.pl! Wyślij mnie na kolejny wyjazd w dowolne miejsce w Polsce - napisz w komentarzu swoją propozycję, a jeśli Twój pomysł będzie najciekawszy, zaprosimy Cię do wspólnej przygody, a Honda Motor Europe udostępni Ci nową Africę Twin na czas wyjazdu! Dołączysz do naszej ekipy, która wszystko sfilmuje i obejrzysz na żywo, jak Africa Twin podejmuje Twoje wyzwanie oraz… jak ja muszę się przez Ciebie męczyć.

Szczegóły: Podaj w komentarzu pod filmem na naszym facebooku lokalizację oraz uzasadnij, dlaczego akurat Twoją propozycję powinniśmy wybrać, jako kolejne wyzwanie. Dodatkowym atutem będzie przesłanie zdjęć opisanego miejsca. Liczymy na kreatywność!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr