tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl na wodę. Honda pracuje nad rewolucyjnym napędem ekologicznym

Motocykl na wodę. Honda pracuje nad rewolucyjnym napędem ekologicznym

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.12, 15:54 5 Drukuj

Honda pracuje nad motocyklem zasilanym wodorem. Szkice złożone przez producenta w biurze patentowym oraz plany japońskiego rządu wskazują, że wkrótce może czekać nas rewolucja w motocyklowych napędach.

Japoński rząd zamierza do 2020 r. uruchomić sieć 160 stacji paliw wodorowych, która obsługiwałaby co najmniej 40 000 pojazdów napędzanych tym paliwem. Takie założenia są dla producentów wyraźnym sygnałem dotyczącym strategii rozwoju.

Honda jako pierwsza poczyniła kroki w kierunku wykorzystania wodoru jako paliwo do motocykla. W urzędzie patentowym złożono szkice, które przedstawiają całkiem nową konstrukcję motocykla. Najbardziej charakterystycznym elementem jest silnik elektryczny osadzony na monowahaczu przy tylnym kole.

Z dokumentacji technicznej, będącej częścią wniosku wynika, że motocykl ma być zasilany ogniwami wodorowymi napędzającymi właśnie ten silnik. Dla jego potrzeb konstrukcję motocykla, w szczególności wahacza, trzeba było stworzyć na nowo - tak by była dostosowana do nowego rozkładu mas.

Choć nie podano konkretnych wymiarów motocykla wodorowego, można oszacować, że będzie on wielkości modelu NC750X. Handa zapowiada, że zasilany wodorem motocykl koncepcyjny pojawi się jeszcze pod koniec tego roku.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Ver 12/02/2018 22:56

dlaczego nie?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę