tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl na wod. Honda pracuje nad rewolucyjnym napdem ekologicznym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl na wod. Honda pracuje nad rewolucyjnym napdem ekologicznym

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.02.12, 15:54 5 Drukuj

Honda pracuje nad motocyklem zasilanym wodorem. Szkice złożone przez producenta w biurze patentowym oraz plany japońskiego rządu wskazują, że wkrótce może czekać nas rewolucja w motocyklowych napędach.

Japoński rząd zamierza do 2020 r. uruchomić sieć 160 stacji paliw wodorowych, która obsługiwałaby co najmniej 40 000 pojazdów napędzanych tym paliwem. Takie założenia są dla producentów wyraźnym sygnałem dotyczącym strategii rozwoju.

NAS Analytics TAG

Honda jako pierwsza poczyniła kroki w kierunku wykorzystania wodoru jako paliwo do motocykla. W urzędzie patentowym złożono szkice, które przedstawiają całkiem nową konstrukcję motocykla. Najbardziej charakterystycznym elementem jest silnik elektryczny osadzony na monowahaczu przy tylnym kole.

Z dokumentacji technicznej, będącej częścią wniosku wynika, że motocykl ma być zasilany ogniwami wodorowymi napędzającymi właśnie ten silnik. Dla jego potrzeb konstrukcję motocykla, w szczególności wahacza, trzeba było stworzyć na nowo - tak by była dostosowana do nowego rozkładu mas.

Choć nie podano konkretnych wymiarów motocykla wodorowego, można oszacować, że będzie on wielkości modelu NC750X. Handa zapowiada, że zasilany wodorem motocykl koncepcyjny pojawi się jeszcze pod koniec tego roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: Ver 12/02/2018 22:56

dlaczego nie?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr