tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Następca Hondy Dominator? Fakty i pogłoski NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Następca Hondy Dominator? Fakty i pogłoski

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.11, 10:52 2 Drukuj

Segment rasowych średnich motocykli enduro wraca do łask, a ostatnie targi EICMA pokazały, że producenci odpowiadają na zapotrzebowanie klientów. Pojawiły się informacje, że do rywalizacji może niedługo dołączyć Honda z mniejszą wersją modelu Africa Twin.

Motocykle turystyczne klasy 700-800 cm3, o rzeczywistych, a nie tylko pozorowanych zdolnościach terenowych znów zaczynają pojawiać się w salonach. BMW F850GS, Triumph Tiger 800 oraz czekające tuż za rogiem Yamaha Tenere 700 i KTM 790 Adventure będą głównymi zawodnikami na tym rynku. Według pewnych źródeł mielibyśmy niedługo zobaczyć również rasowego średniaka od Hondy.

NAS Analytics TAG

Aktualna królowa segmentu adventure w stajni Hondy to oczywiście CRF1000L Africa Twin. Dla niektórych motocyklistów ten napędzany litrowym twinem pojazd jest jednak zbyt ciężki i nieporęczny do jazdy w naprawdę trudnych warunkach terenowych. Chętnie znaleźliby w ofercie odpowiednik legendarnego modelu Dominator 650, przystosowany oczywiście do współczesnych wymogów - z nowym silnikiem oraz elektroniką. Obecnie pozycję średniego motocykla adventure w ofercie Japończyków zajmuje NC750X, ale jest to motocykl zdecydowanie szosowy, którego dzielność terenowa kończy się na ubitych szutrach.

Kenji Morita, lider projektu odpowiedzialny za model Africa Twin powiedział, że Honda dostrzega oczywiście wolne miejsce na rynku i jest w trakcie jego wypełniania. Nie sprecyzował jednak żadnych terminów ewentualnej premiery, stwierdził tylko, że cały proces nie będzie łatwym zadaniem. Między wierszami tej dyplomatycznej wypowiedzi możemy wyczytać, że proces projektowania i testów zajmie Hondzie dłuższy czas. Standardowo jest to od 3 do 5 lat dla nowego modelu. Wygląda więc na to, że następcy Dominatora nie zobaczymy przed rokiem 2020. Kolejna kwestią jest to, jak będzie wyglądał rynek w tym czasie i czy taki motocykl znajdzie tam wtedy miejsce.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę