tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Trening młodych inżynierów Hondy - 10 miniatur słynnych modeli

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.13, 17:11 Drukuj

Grupa młodych inżynierów Hondy otrzymała od swoich mistrzów ciekawe zadanie. Bazując na jednym modelu miniaturowego motocykla, musiała stworzyć wierne repliki słynnych "dorosłych" modeli. Efekt jest znakomity!

Japończycy mają kilka niezwykłych metod edukacyjnych. Jedną z nich jest tzw. sztuka rzeźby, w której adepci danej dyscypliny samodzielnie budują miniatury większych konstrukcji, aby poznać tajniki ich tworzenia i lepiej zapamiętać cały proces. Z zadaniem tego typu zmierzyli się również młodzi inżynierowie Hondy.

Każdy z nich otrzymał egzemplarz miniaturowego motocykla Delta, który musiał przerobić na jeden z kultowych modeli Hondy. Warunkiem było zachowanie wszystkich metod pracy, związanych z projektowaniem i budową normalnych motocykli produkcyjnych. Proces wiódł więc od komputerowego projektu, poprzez model wykonany z gliny, aż do ostatecznej wersji pojazdu. Wszystkie miniatury bazowały na tej samej ramie i silniku, więc w zależności od modelu docelowego należało po drodze pokonać kilka przeszkód konstrukcyjnych. Oceniający pracę przełożeni bardzo zwracali uwagę również na styl i zachowanie proporcji.

Młodzi japońscy inżynierowie wywiązali się z zadania wzorowo, co widać na załączonych zdjęciach. Nas szczególnie uwiódł miniaturowy Gold Wing. Poniżej pełna lista słynnych modeli Hondy (wraz z rocznikami), które zostały odwzorowane w tej akcji:

 • Honda RC143 - 1961
 • Honda RCB1000 - 1976
 • Honda NR500 - 1979
 • Honda NSR500 - 1989
 • Honda NR - 1989
 • Honda NSR250R - 1990
 • Honda VFR800P - 1998
 • Honda GL1800 Gold Wing 2001
 • Honda RC212V - 2007
Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

  na górę