tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda z ogniwami wodorowymi w fazie bada
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda z ogniwami wodorowymi w fazie bada

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.01, 11:38 1 Drukuj

Nowoczesne, czyste i oszczędne silniki spalinowe oraz napęd elektryczny to nie wszystko. Honda pracuje nad motocyklem napędzanym ogniwami wodorowymi. Ujawniono właśnie kilka rysunków patentowych.

Świat motoryzacji nie ustaje w poszukiwaniu alternatywnych źródeł napędu. Silniki spalinowe są wciąż modernizowane i bardziej przyjazne środowisku, ale ich czas jest policzony. Silniki elektryczne borykają się natomiast z problemem niedostatecznie pojemnych baterii, które nie potrafią jeszcze zapewnić przyzwoitego zasięgu i szybkiego czasu ładowania. Jest jeszcze trzecia droga, na razie najmniej popularna wśród producentów - ogniwa paliwowe.

NAS Analytics TAG

W tej technologii energia wytwarzana jest w procesie utleniania stale dostarczanego paliwa, najczęściej jest to wodór. Podstawowa zaleta tego rozwiązania to bardzo niewielki wpływ na środowisko - zamiast uciążliwych spalin generowana jest głównie para wodna. Aktualnym wyzwaniem dla konstruktorów jest natomiast stworzenie ogniw tanich w produkcji i posiadających odpowiednią sprawność do napędzania pojazdów. Kłopotliwe jest również przechowywanie wodoru - wymagane jest duże ciśnienie i temperatura na poziomie -253 stopni Celsjusza. Ponadto cząsteczki wodoru są niezwykle drobne, stąd bardzo ciężko zbudować całkowicie szczelny zbiornik.

Niedawno ujawniono rysunki techniczne Hondy, złożone w jednym z biur patentowych. Wynika z nich, że japoński producent jest na poważnym etapie prac nad motocyklem napędzanym wodorem. Zbiornik paliwa przewidziano pod kanapą, stąd nieco przyciężkie proporcje tej części motocykla.  W miejscu silnika znajdą się ogniwa, a tylne koło napędzane ma być wałem. Czekamy na kolejne informacje na ten temat, bo wizja szybkiej maszyny zostawiającej za sobą tylko obłoczki pary jest bardzo kusząca.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr