tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Africa Twin z inteligentnym systemem komunikacji V2X zaprezentowana w Kopenhadze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Africa Twin z inteligentnym systemem komunikacji V2X zaprezentowana w Kopenhadze

Autor: Raff 2018.09.18, 15:12 Drukuj

Africa Twin z zainstalowanym systemem komunikacyjnym V2X pojawiła się na międzynarodowym kongresie ITS w Kopenhadze. To milowy krok w stronę inteligentnej komunikacji między pojazdami uczestniczącymi w ruchu.

Technologia V2X (Vehicle-to-Everything) to rozwinięcie systemu komunikacji Vehicle-to-Vehicle, nad  którym producenci pracują od lat. System V2X opiera się na bezprzewodowej komunikacji między wszystkimi pojazdami uczestniczącymi w ruchu, ale także z elementami drogowej infrastruktury. Jej celem jest analiza i eliminowanie zagrożeń. W lipcu pisaliśmy o badaniach nad takim systemem, prowadzonym przez Audi i Ducati.

Podczas kongresu poświęconego inteligentnemu transportowi Honda zaprezentowała model Africa Twin wyposażony w system V2X. Motocykl potrafi komunikować się z innymi pojazdami i elementami infrastruktury, a następnie wykorzystywać otrzymane informacje do analizowania i eliminowania zagrożeń, które mogą się pojawić.  

W jakich sytuacjach system V2X może okazać się przydatny? Kiedy wykryje dwa pojazdy będące na kursie kolizyjnym – na przykład na skrzyżowaniu –  może zareagować znacznie wcześniej niż kierowcy, którzy często nie mają szansy się zobaczyć. V2X może także optymalizować trasy i prędkości wielu pojazdów dla zmniejszenia korków.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę