tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 USA wygrywa Sześciodniówkę 2016, Polacy na 14 pozycji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

USA wygrywa Sześciodniówkę 2016, Polacy na 14 pozycji

Autor: Beavis 2016.10.17, 12:34 Drukuj

Pierwszy raz w historii zespół USA wygrywa ISDE. Drugie miejsce dla Wielkiej Brytanii, Czesi na najniższym stopniu podium. Adam Tomiczek na 10. miejscu w klasie E3.

W zeszłym roku historię International Six Days Enduro tworzyli Australijczycy, wygrywając trzy najważniejsze klasy. Tegoroczna Sześciodniówka była pechowa dla zespołu z Australii, który pożegnał się z możliwością walki o zwycięstwo już pierwszego dnia. Szansę wykorzystali niesamowicie mocni Amerykanie.

~~~~~------~~~~~

Dosłownie na kilkanaście godzin przed startem ISDE 2016, którego 91. edycję rozgrywano w okolicach miejscowości Navarro w Hiszpanii w zeszłym tygodniu, zespołowi Stanów Zjednoczonych brakowało jednego zawodnika. Kontuzji uległ ex-motocrossowiec, jeżdżący na Husqvarnie Ryan Sipes. W ostatniej chwili zastąpił go nieco mniej znany Layne Michael.

Amerykanie od pierwszego dnia pewnie kontrolowani sytuacje w World Trophy, z bezpieczną przewagą nad Włochami. W sobotę nastąpiło małe trzęsienie ziemie: Włosi spadli na 19. lokatę, Hiszpanie na 12. Dzięki temu w generalce awansowanie Brytyjczycy i Czesi. Niedziela nie przyniosła większych zmian w World Trophy.

Byłem tak zestresowany przez ostatnie dni! To wielka rzecz dla USA. Próbowałem sobie wmówić, że wszystko będzie dobrze, ale na ISDE wszystko może się zmienić w ułamku sekudny. Jestem na Sześciodniówce po raz szósty, to niesamowite uczucie wygrać dla swojego kraju i wygrać przy tym w klasyfikacji indywidualnej. […] Dedykuję to zwycięstwo Kurtowi Caselli - komentował na mecie Tayler Robert, zwycięzca w E2.

Robert dedykował zwycięstwo Kurtowi Caselliemu nie bez przyczyny. Marzeniem Caselliego była wygrana zespołu USA w Sześciodniówce, to on zaszczepił zainteresowanie imprezą w Stanach.

Klasę E1 wygrał Josep Garcia przed Nathanem Watsonem i Victorem Guerrero. W E2 drugi był Kailub Russell, trzeci Jamie McCanney. E3 należało do Daniela Sandersa, który potwierdził swoją wygraną, że Australia miała szansę na walkę. Drugi był Giacomo Redondi, trzeci Luis Correria. W tym miejscu należy oddać ogromne wyrazy szacunku dla Adama Tomiczka. Polak uzyskał rewelacyjne, 10. miejsce w E3.

Maciek Giemza był 20. w klasie E1, Sebastian Krywult 34. w E2. Paweł Szymkowski niestety musiał wycofać się po 9. odcinku specjalnym. Ostatecznie Polacy zakończyli ISDE 2016 na 14. pozycji w World Trophy oraz na 10. pozycji w Junior World Trophy (Kucharski, Szuta, Magierowski).

Foto: 5Media

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę