tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ISDE 2016 rusza we wtorek

ISDE 2016 rusza we wtorek

Autor: Beavis 2016.10.07, 14:31 Drukuj

91. edycja Sześciodniówki odbędzie się w Hiszpanii. Czy Australia powtórzy zeszłoroczną dominację?

We wtorek 11. października startuje 91. edycja Sześciodniówki, która po 16. latach wraca do Hiszpanii. Impreza zostanie rozegrana w okolicach miejscowości Navarra. Na swoim terenie w klasie World Trophy walczyć będzie Ivan Cervantes, 5-krotny Mistrz Świata w Rajach Enduro, który całkiem niedawno ogłosił przejście na emeryturę. U jego boku pojadą: Victor Guerrero, Jaume Betriu i Jonathan Barragan. Jak już pewnie zauważyliście, sporą zmianą w tegorocznych regulacjach jest zmniejszenie liczby zawodników. W World Trophy z 6. do 4., w Junior i Women Trophy z 4. do 3.

Wszystkie oczy oczywiście skierowane zostaną w stronę reprezentantów Australii. W Koszycach Australia wygrała we wszystkich klasach. Daniel Milner, Josh Strang, Daniel Sanders i Lachlan Stanford będą walczyć o zwycięstwo w World Trophy w tym roku. Ich najwięksi konkurencji? Zespół USA stracił Ryana Sipesa (kontuzja), ale mimo to będzie komu się ścigać. Kailub Russel kilka dni temu obronił kolejny tytuł w amerykańskim GNCC, Taylor Robert to czołowy endurowiec fabrycznego zespołu KTM-a, a Thad Duvall fabrycznego zespołu Husky. Nie wiadomo, kto będzie czwartym zawodnikiem w zespole.

Mocni jak zawsze mogą być także Brytyjczycy i Włosi, ze wskazaniem na tych pierwszy.

Polskę w ISDE 2016 będą reprezentować Maciej Giemza, Paweł Szymkowski, Adam Tomiczek i Sebastian Krywult. W Junior Trophy Jakub Kucharski, Kamil Szuta i Damian Magierowski. Już teraz trzymamy kciuki za Polaków!

Impreza startuje we wtorek. Jeśli chcecie na bierząco śledzić poczynania rodaków, to poza zaglądaniem na Ścigacz.pl, możecie pobrać darmową aplikację z wynikami przygotowaną przez FIM.

Foto: Archiwum

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę