tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ISDE: Sześciodniówka 2020 odwołana
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ISDE: Sześciodniówka 2020 odwołana

Autor: Informacja prasowa 2020.03.30, 20:00 Drukuj

Po szczegółowych dyskusjach pomiędzy FIM, FMI i lokalnym komitetem organizacyjnym FIM International Six Days of Enduro (ISDE) i FIM Enduro Vintage Trophy (EVT) w związku z trwającą pandemią COVID-19 i związanymi z tym ograniczeniami postanowiono odroczyć do przyszłego roku.

Chociaż ISDE miało się odbyć dopiero pod koniec sierpnia i na początku września tego roku - pomiędzy Lombardią, a Piemontem we Włoszech - istnieje wiele czynników, które spowodowały, że konieczne było wcześniejsze podjęcie decyzji w sprawie 95. edycji tego najstarszego wydarzenia w międzynarodowym kalendarzu FIM.

NAS Analytics TAG

Ta coroczna impreza Enduro przyciąga co roku kilkuset zawodników z ponad trzydziestu krajów na całym świecie, z których wszyscy muszą zaplanować swoja podróż i logistykę na kilka miesięcy przed samym ISDE.

Co więcej, ISDE wymaga wielomiesięcznego planowania i prac przygotowujących setki kilometrów trasy, a to wymaga pozwoleń i zgód różnych władz lokalnych i zainteresowanych stron.
Mając wszystko to na uwadze, FIM, FMI i lokalny komitet organizacyjny postanowili, że w najlepszym interesie wszystkich stron oraz w celu zagwarantowania, że ​​ISDE nadal utrzyma miejsce jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu off-road, tak wczesna decyzja o przełożeniu wydarzenia jest właściwym działaniem.

95. edycja FIM International Six Days of Enduro odbędzie się od 30. sierpnia do 4. września 2021 roku, A 5. edycja FIM Enduro Vintage Trophy od 2. do 4. września, między Lombardią, a Piemontem we Włoszech.

Wielki zwolennik ISDE, prezydent FIM Jorge Viegas wyjaśnił: - FIM wraz ze swoimi interesariuszami musieli podjąć wiele trudnych decyzji w ciągu ostatnich tygodni, dostosowując się do trwającej pandemii COVID-19 i jej wpływu na kraje na całym świecie. Odroczenie ISDE nie było decyzją, którą podjęliśmy z łatwością, ponieważ wiemy, jak ważne jest to wydarzenie dla zawodników, ale także dla federacji narodowych. Jednak dzięki doskonałej współpracy FMI i lokalnego komitetu organizacyjnego czujemy, że zrobiliśmy właściwy krok, aby być uczciwym wobec wszystkich zainteresowanych. Zapewniamy, że będziemy mogli świętować 95. edycję ISDE we Włoszech w 2021 roku. Obecnie FIM i cała rodzina motocyklowa nadal działają, aby wszyscy dotknięci pandemią COVID-19 pozostali bezpieczni w tym trudnym okresie.

Prezes FMI Giovanni Copioli dodał: - Z powodu wybuchu pandemii COVID-19 musimy podjąć tę trudną decyzję. Przełożenie FIM ISDE 2020 na przyszły rok pokazuje, że dbamy o zdrowie zawodników. Byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości organizacji FIM ISDE 2020 - najbardziej prestiżowej imprezy Enduro - we Włoszech, ale w tej chwili jest to jedyna właściwa decyzja. Jestem wdzięczny FIM i jego prezydentowi, panu Jorge Viegasowi, za wsparcie i komitetowi organizacyjnemu za ciężką pracę. Już nie możemy się doczekać FIM ISDE 2021 we Włoszech - wydarzenie będzie jeszcze bardziej ekscytujące!

Dyrektor Komisji FIM Enduro, John Collins, dodał: - Wszyscy wiemy, jak trudna i rozczarowująca była ta decyzja dla organizatorów i Włoskiej Federacji i mają oni nasze pełne zrozumienie. Nasze myśli i modlitwy pozostają w tym czasie we Włoszech. Kierujemy je także do naszych wszystkich kolegów i entuzjastów. Jesteśmy przekonani, że po tej strasznej pandemii, to właśnie we Włoszech powstanie niezapomniana edycja ISDE w 2021 roku.

Przemawiając w imieniu lokalnego komitetu organizacyjnego Giorgio Bandoli, Valter Carbone i Edoardo Zucca wydali wspólne oświadczenie: - Z powodu poważnej sytuacji, która miała miejsce na terytorium Włoch i na świecie, jakiś czas temu rozpoczęliśmy już rozmowy z FIM i FMI w celu monitorowania pandemii koronawirusa podczas jej rozwoju. Po ostatnich wiadomościach wspólna decyzja o odroczeniu jest absolutnie konieczna i musi być podjęta również z szacunku do ofiar tej tragedii.

W przyszłym roku, dzięki sile i energii, które wspierają nas od pierwszych chwil tego niezwykłego projektu, chcemy zorganizować 95. edycję ISDE. Mamy nadzieję, że będzie ona mogła przyczynić się pozytywnie do powrotu do spotkań ludzi z całego świata i zastrzyku energii dla sektora turystyki. Dziękujemy FIM i FMI za silne wsparcie w tym bardzo trudnym momencie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę