tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Travis Pastrana powtórzy najsłynniejsze skoki Evela Knievela!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Travis Pastrana powtórzy najsłynniejsze skoki Evela Knievela!

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.16, 17:01 Drukuj

Te dwa nazwiska są wymieniane jednym tchem, kiedy mówimy o najsłynniejszych kaskaderach motocyklowych. 8 czerwca w Las Vegas odbędzie się impreza pod szyldem Nitro Circus, w czasie której Pastrana powtórzy trzy najsłynniejsze skoki, jakie wykonał legendarny Evel Knievel. Dokona tego na stylowym motocyklu z silnikiem V-twin!

W świecie motocyklowej kaskaderki Evel Knievel ma taki sam status, jak Michael Jordan w koszykówce. To absolutna gwiazda i ikona tej dyscypliny, nawet jeśli dzisiejsi zawodnicy, tacy jak kosmicznie utalentowany Travis Pastrana, latają dalej i szybciej. Knievel w czasie swojej piętnastoletniej kariery w latach 1965-80 wykonał 75 bardzo trudnych skoków, z których kilka zakończyło się dla niego szeregiem obrażeń i walką o życie. Kaskader z bujną czupryną i w nieodłącznym skórzanym stroju w barwach amerykańskiej flagi używał do swoich skoków głównie dwóch motocykli, mało dziś kojarzących się ze stuntem: Triumpha Bonneville T120 i Harleya XR-750.

NAS Analytics TAG

Z inicjatywy stacji telewizyjnej HISTORY i znanego organizatora popisów kaskaderskich Nitro Circus, 8 czerwca odbędzie się w Las Vegas wielka impreza honorująca dokonania Evela Knievela, w której główną rolę odegra dobrze nam znany Travis Pastrana. W czasie 3-godzinnego show, przeplatanego wywiadami z rodzinami obu panów, Travis powtórzy trzy najsłynniejsze skoki Evela: przelot nad ponad 50 autami, następnie skok nad 14 autobusami, a całość zwieńczy rekonstrukcja słynnego skoku nad fontanną obok kasyna Ceasar’s Palace. Był to najdłuższy skok w karierze Knievela (43 metry), który zakończył się dla niego upadkiem i złamaniem ponad 40 kości. Dał mu jednak międzynarodowy rozgłos i pozwolił stać się legendą.

Wszystko ma być utrzymane w klimacie lat 60, Travis zrezygnuje więc ze swoich współczesnych maszyn offroadowych, na których skacze na co dzień. Pokazy w Las Vegas wykona na specjalnie zbudowanym customowym motocyklu z silnikiem V-twin, nawiązującym do maszyn Evela. Słynny kaskader zmarł w 2007 roku wieku 69 lat, w wyniku powikłań związanych z cukrzycą. 50 lat po jego najsłynniejszych dokonaniach znów poczujemy tamtą atmosferę.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę