tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Syn Evela Knievela pozywa Disneya za naruszenie prawa do wizerunku ojca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Syn Evela Knievela pozywa Disneya za naruszenie prawa do wizerunku ojca

Autor: Raff 2020.09.28, 09:17 Drukuj

Naruszenie praw do własności intelektualnej - taki zarzut stawia syn Evela Knievela, jednej z największych ikon motocyklowego stuntu, w pozwie skierowanym przeciwko wytwórni Disney Pixar.

Cała sprawa zaczęła się od ostatniej, czwartej części Toy Story, animacji autorstwa studia Disney Pixar, opowiadającej o przygodach zabawek. W Toy Story 4 pojawia się nowy bohater - Duke Caboom, który w zamyśle producentów miał być hołdem dla postaci Evela Knievela.

NAS Analytics TAG

Duke Caboom to motocyklowy stunter, ubrany w efektowny biało-niebiesko-czerwony strój z gwiazdami, dopasowany do kolorystyki motocykla. Bardzo podobnego wizerunku używał także Evel Knievel.

To właśnie podobieństwo nie spodobało się K&K Productions, które należy do syne Evela Knievela, a które posiada wyłączne prawa do wizerunku kultowego kaskadera. Firma twierdzi, że wytwórnia naruszyła prawa do wizerunku kaskadera.

K&K żąda od Disneya usunięcia wizerunku Duke'a Cabooma z filmu Toy Story 4 i wszystkich materiałów go dotyczących, a także zapłacenia kary w wysokości 375 tys. dolarów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr