tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Latajcy Indian Scout FTR 750 - Travis Pastrana powtrzy skoki Evela Knievela
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Latajcy Indian Scout FTR 750 - Travis Pastrana powtrzy skoki Evela Knievela

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.16, 13:00 Drukuj

W niedzielę 8 lipca historia motocyklowych pokazów kaskaderskich zatoczy koło. W czasie hucznej imprezy "Evel Live" w Las Vegas aktualna gwiazda tej dyscypliny, Travis Pastrana, powtórzy trzy najsłynniejsze skoki ojca chrzestnego stuntu - legendarnego Evela Knievela. Dokona tego na zmodyfikowanym Indianie Scout FTR 750.

O szeroko zapowiadanej imprezie "Evel Live" pisaliśmy już w marcu. Show organizowane przez Nitro Circus i stację telewizyjną History zabierze nas w pionierskie czasy stuntu, którego niekwestionowanym królem był wtedy Evel Knievel. Kaskader, biznesmen, wizjoner i trochę szaleniec, a dziś po prostu ikona pop kultury, w nieodłącznej białej skórze z amerykańską flagą. Trzygodzinne show, transmitowane na żywo, przeplatane będzie wywiadami z rodziną Knievela, a także filmami dokumentującymi jego najsłynniejsze skoki.

NAS Analytics TAG

Główna część imprezy to oczywiście występy Travisa Pastrany, który powtórzy trzy najbardziej znane loty legendarnego kaskadera. Przeskoczy nad 52 autami, następnie nad 16 autobusami Greyhound, a w finale wykona coś, co swego czasu niemal pozbawiło Knievela życia - przeleci nad słynną fontanną hotelu Caesars Palace. Od początku było wiadome, że Pastrana nie może wykorzystać w tych pokazach motocykli crossowych, z których korzysta na co dzień.

Aby oddać ducha skoków Evela Knievela potrzebny był klasyk, który zapewnia jednak doskonałe właściwości jezdne i precyzję prowadzenia. Wybór padł na Indiana Scout FTR 750, współczesne wcielenie dawnych maszyn flat trackowych. Jego widlasty silnik posiada odpowiednią moc, a zawieszenie jest w stanie wytrzymać mocne przyziemienia. Motocykl wygląda przy tym zjawiskowo i sam w sobie będzie elementem scenografii pokazu. Travis Pastrana powiedział, że do tej pory nie skakał na motocyklu z V-twinem i będzie miał bardzo mało czasu na przygotowania. Zrobi co w jego mocy, by godnie zastąpić wielkiego prekursora stunterskich skoków motocyklowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr