tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Latający Indian Scout FTR 750 - Travis Pastrana powtórzy skoki Evela Knievela NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Latający Indian Scout FTR 750 - Travis Pastrana powtórzy skoki Evela Knievela

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.16, 13:00 Drukuj

W niedzielę 8 lipca historia motocyklowych pokazów kaskaderskich zatoczy koło. W czasie hucznej imprezy "Evel Live" w Las Vegas aktualna gwiazda tej dyscypliny, Travis Pastrana, powtórzy trzy najsłynniejsze skoki ojca chrzestnego stuntu - legendarnego Evela Knievela. Dokona tego na zmodyfikowanym Indianie Scout FTR 750.

O szeroko zapowiadanej imprezie "Evel Live" pisaliśmy już w marcu. Show organizowane przez Nitro Circus i stację telewizyjną History zabierze nas w pionierskie czasy stuntu, którego niekwestionowanym królem był wtedy Evel Knievel. Kaskader, biznesmen, wizjoner i trochę szaleniec, a dziś po prostu ikona pop kultury, w nieodłącznej białej skórze z amerykańską flagą. Trzygodzinne show, transmitowane na żywo, przeplatane będzie wywiadami z rodziną Knievela, a także filmami dokumentującymi jego najsłynniejsze skoki.

Główna część imprezy to oczywiście występy Travisa Pastrany, który powtórzy trzy najbardziej znane loty legendarnego kaskadera. Przeskoczy nad 52 autami, następnie nad 16 autobusami Greyhound, a w finale wykona coś, co swego czasu niemal pozbawiło Knievela życia - przeleci nad słynną fontanną hotelu Caesars Palace. Od początku było wiadome, że Pastrana nie może wykorzystać w tych pokazach motocykli crossowych, z których korzysta na co dzień.

Aby oddać ducha skoków Evela Knievela potrzebny był klasyk, który zapewnia jednak doskonałe właściwości jezdne i precyzję prowadzenia. Wybór padł na Indiana Scout FTR 750, współczesne wcielenie dawnych maszyn flat trackowych. Jego widlasty silnik posiada odpowiednią moc, a zawieszenie jest w stanie wytrzymać mocne przyziemienia. Motocykl wygląda przy tym zjawiskowo i sam w sobie będzie elementem scenografii pokazu. Travis Pastrana powiedział, że do tej pory nie skakał na motocyklu z V-twinem i będzie miał bardzo mało czasu na przygotowania. Zrobi co w jego mocy, by godnie zastąpić wielkiego prekursora stunterskich skoków motocyklowych.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę