Toni Elias w Gresini Honda?
Choć rywalizuj± o niego zespoły Alice Ducati i Kawasaki Aspar, Toni Elias w przyszłym roku powróci najprawdopodobniej do włoskiej ekipy Gresini Honda.
Pochodz±cy z hiszpańskiej Manresy 25'latek nie rozpocz±ł tego sezonu najlepiej, ale po otrzymaniu nowych czę¶ci od fabryki z Bolonii niedawno dwukrotnie stan±ł na podium, ratuj±c tym samym swoj± przyszło¶ć w królewskiej klasie.
Zespół Alice Ducati zmienił podobno zdanie i postanowił zaproponować Eliasowi przedłużenie kontraktu, podczas gdy konkurencyjn± ofertę złożył także Hiszpan Jorge Martinez „Aspar", zamierzaj±cy wystawić w nadchodz±cym sezonie trzecie Kawasaki.
Z naszych informacji wynika jednak, iż Toni postanowił powrócić do włoskiej ekipy Gresini Honda, w barwach której w wyj±tkowo spektakularnym stylu zwyciężył w wy¶cigu o Grand Prix Portugalii w 2006 roku. Elias i Fausto Gresini doszli już podobno do porozumienia, a nowa umowa być może zostanie ogłoszona jeszcze podczas weekendu Red Bull Indianapolis Grand Prix.
Zespół z Faenzy kilka dni temu przedłużył także swój kontrakt z pochodz±cym z San Marino debiutantem w królewskiej klasie, Alexem de Angelisem, więc je¶li informacje na temat Eliasa potwierdz± się, miejsce w składzie straci Shinya Nakano. W takiej sytuacji Japończyk powróci najprawdopodobniej do prowadzonej przez Gianlucę Montirona ekipy JiR Honda b±dĽ zostanie kierowc± testowym HRC.
O miejsce w Alice Ducati staraj± się Fin Mika Kallio i włoski kierowca testowy Ducati, Niccolo Canepa, za¶ na Kawasaki „Aspara" mógłby zasi±¶ć obecny zawodnik fabrycznego zespołu i najszybszy w dzisiejszych treningach wolnych, Australijczyk Anthony West.
Po sierpiowym wy¶cigu o Grand Prix Czech Elias zaprzeczył jakoby prowadził negocjacje z ekip± Yamaha Motor Italia z serii World Superbike. Od wczoraj wiadomo, że do włoskiego zespołu trafi Brytyjczyk Tom Sykes, który najprawdopodobniej zajmie w teamie miejsce odchodz±cego do Ducati Xerox Noriego Hagi.












Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze