tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki V-Strom 650 i SV650 2021. Rzdwka jeszcze nie w przyszym roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki V-Strom 650 i SV650 2021. Rzdwka jeszcze nie w przyszym roku

Autor: Raff 2020.10.08, 15:15 Drukuj

Dosłownie rzutem na taśmę udało się Suzuki ocalić przed eurokatem dwa popularne modele - V-Stroma 650 i SV 650. Dzięki kosmetycznym zmianom oba modele, w niemal niezmienionej formie pojawią się w przyszłorocznej ofercie.

Bardzo lubię Suzuki, bo choć to trochę motocyklowa skamielina, motocykle te mają w sobie coś fajnego. Może właśnie klimat jednośladów sprzed lat, bez nadmiernej elektroniki i wymuskanych detali.

NAS Analytics TAG

Z drugiej strony gdybym był właścicielem tej firmy i wiedział, że motocykle sprzedają się bardzo dobrze, to pewnie nie ryzykowałbym żadnej rewolucji. Takim torem myślenia wydają się podążać decydenci z Hamamatsu. Mimo niezliczonych przecieków dotyczących turbiny, czy, ostatnio, rzędówki, która miałaby zastąpić V-twina 650 cm3, Suzuki nadal spokojnie, własnym tempem toczy się naprzód.

W przyszłym roku z oferty miały zniknąć dwa popularne modele - V-Strom 650 i SV 650. Powód? Prosty - norma euro 5, której ni spełnia żaden z tych motocykli. Suzuki postanowiło jednak swoim sposobem podłubać coś przy obu sprzętach i finalnie wyszło im, że oba dosłownie na żyletkę wpasują się w unijne wymagania.

Nietrudno zgadnąć co zostało zdłubane - jak twierdzi włoski portal moto.it, dla podwyższenia sprawności katalizatora, o około 3 KM spadnie moc jednostki napędowej - z 71 do 68 KM. W zasadzie tragedii nie będzie - dla porównania Kawasaki Versys 650 dysponuje mocą 66 KM, ale na przykład Yamaha Tenere 700 ma już ich 74.

Czy wpłynie to jakoś znacząco na sprzedaż dwóch najpopularniejszych modeli Suzuki? Nie sądzę, producent da zapewne dobrą cenę, a brak tych 3 KM zrekompensuje dodatkowym wyposażeniem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr